Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetem

Ahoj, mám takový specifický problém s intrnetem.
Když nic nedělám a měřím odezvu pomocí příkazu ping www.seznam.cz -t, tak to je většinou v pohodě, ale k večeru už to je zase na hovno..No, ale když se chci připojit na nějakou stránku, tak ping během toho skočí klidně i na 2 000.Pak se zase uklidňuje.Problém mám asi měsíc, během a před tím jsem do PC nic nedával.Problém je asi u providera, že? Mám bezdrátové připojení.

Predstav si, ze mas ve smlouve linku 10Mb s agregaci 1:50. To znamena, ze ti zarucuji 1/50, t.j. 200kb/s

Pokud mas problemy se stabilitou, coz muze byt klidne zpusobene tvym routerem, musis se obratit na sveho poskytovatele, ktery proveri linku k tobe a pomuze ti s konfiguraci routeru, kdyz to ty nezvladas.

Ano v bytě.
Mým wifi routerem to není.Problém ten samý - ping relativně v pohodě, po najíždění na libovolné stránky ping dosahuje až 2k, u youtube videa 200-500..
Kolem té 18.hodiny začne být ping nestabilní, i když nic nedělám.
Ten inssider mám zapnout a hodit tady screen?

Mým wifi routerem to není

na to jsem se neptal. měl ses podívat, jestli tě neruší sousedi, viz ten sw.
zkoukni to přes den a pak večer, jestli někdo něco nezapíná dodatečně.

ale spíš bude problém u poddimenzovaného připojení providera, který rozprodá hafo rychlých připojení, ale neutáhne je. a když jsou večer všichni připojení, se projeví agregace.

pozn: ping dokola má parametr -t, stop je ctrl+c.

a čo sa čuduješ
večer je vyššia internetová aktivita, susedia sa vrátili domov a zdieľajú svoje celodenné zážitky na sociálnych sieťach
tí, ktorí nemajú mobilný internet, tí zdieľajú nonstop, samozrejme
ďalší zase robia lokálne kópie fileserverov
atď