Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hikvision kodek přes web rozhraní.

Zdravím.mame na firmě par kamerek a v posledni době se nam nechce zobrazovat stream přes web, když se přihlasime do kamery.
V menu je na vyběr webcomponent,VLC,QuickTime a MJPEG
webcomponent jsme použivali dosud.
VLC nainstalovane a zkušime tyden - jen černe pozadi a uprostřed logo.
Zkoušine to na chrome, firefoxu i v tom hnusnem edge

A čo sa udialo v "posledni době" ??? Niečo ste preinštalovali, alebo upgradovali, menili ste nejaké nastavenia alebo ste do siete pridali nejaké nové zariadnie, router, switch, alebo čo vlastne? Do web rozhrania IP kamery sa podľa všetkého dá dosť, len nie je vidieť obraz?

Active-X prvok v edge nefunguje to je pravda, ale skúšali to aj vo ff a chrome... Ibaže ho majú zakázaný...
Čiže chybu nevhodného prehliadača by som možno vylúčil, pokiaľ nepreinštalovali/neupgradovali OS (WIN10 podľa všetkého)...

Kikoš sem "plácne" otázku a neodpovedá, čiže ja na to prdím tiež..

Takmer vsetci (mozno aj vsetci) vyrobcovia kamier pouzivaju Active X, ktory bol povodne urceny len pre IE. Mate ho vobec povoleny (neviem mozno je uz defaultne) v inych prehliadacoch? Pokial nie mali by kamery nabehnut pomocou QuickTime, ale tam byva obraz dost casto vyrazne menej stabilny, viac zatazuje procesor a pod, a preto ja ked uz musim ist na kameru cez prehliadac pouzivam IE. Pokial mate uz Win10 otvorte danu IP pomocou IE (je to v moznostiach prehliadaca napriklad).
Mna skor, ale zaujima co vas nuti puzivat na prezeranie kamier webovy prehliadac, co je urcene ako nudzovka, pretoze kamery je najlepsie pozerat defaultne cez dodaneho klienta.
Ja sice robim hikvision nerobim, ale povazujem ho uz za trosku lepsieho vyrobcu a myslim, ze ich sw je relativne dobry, aspon podla tych par skusenosti, ktore som s nim doteraz ja mal.
Pokial pouzivate DVRko tak an prehliadanie kamier vam posluzi webove rozhranie DVR.