Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunčkní monitor/y po upgrade Win

Ahoj,

proběhla mi aktualizace na W 8.1, ale bohužel od té doby nejde monitor. Vím, že už se zde něco podobného řešilo, ale to se jednalo o chybu, během které fungoval kurzor od myši. Jedná se o notebook Asus N56V.

Po zapnutí se rozsvítí klávesnice, dokonce fungují i diody od funkční klávesy a monitor se tmavě šedě (téměř černě) podbarví. Bohužel jsem zkoušel připojit externí monitor, fungovalo to, tak jsem smazal tu aktualizaci, ale pořád se nic nedělo. Ještě jsem se na internetu dozvěděl, že by se mohlo jednat o problém s grafikou, který vznikl během aktualizace. Otevřel jsem si grafiku, nenašel žádné aktualizace, tak jsem dal u ovladače - Povolit předchozí změny nebo Návrat k předchozím změnám (nebo jak to bylo). Od té doby se mi obraz neukazuje už ani po připojení externího monitoru.

Mohl by někdo poradit? Děkuji!!!

Po starte mackaj F8 alebo shift F8 ci nenabehnu moznosti a skus nudzak alebo obnovu z bodu obnovenia ked to este slo.
A az sa dostanes do win skus normalny restert a ne len vypinat (lebo to je len sleep, kem nedeaktivujes rychle spusteni v ovl.panely energia)

tvrdis totalne nezmysly :)
Samozrejme ze s tym robim denne, snad si nemyslis ze vyrabame skylake dosky pre Windows98 :)
A v obrazovke medzi S3 az S5 ziaden rozdiel neni. Vypla je vo vsetkych 3 modoch. Ked u teba neni, tak ti to vobec nesleepuje lebo mas problem s ovladacmi apod.
Deaktivuj si rychle spusteni, a uvidis jak vypada skutocne vypinanie, a hlavne aj uvidis ze to nezapisuje celu RAM na disk jak pri ojebe, ale vypne sa okamzite (je to viditelny rozdiel aspon 5-10s pri vypinani). Trebars to mas uz deaktivovane od vyrobcu, napr. u acer to tusim je defaulne deaktivovane, uz sa nepamatam.

Ti jasně píši, že vypnutí a sleep je uplně něco jiného! Chceš snad říct, že sleep jede přes obrazovku biosu, načítání Win a až poté rovnou plocha! Sleep je debilní obrázek s přihlašovací obrazovkou a hlavně hned! Tak mě tady netvrd blbosti o ovladačích či co! nevím jak to máš ty, u mě to funguje takhle. A hlavně mám klasiku start.

A dodám, že tyhle šetřivé blbosti blbosti vubec nepoužívám.

neni to stejne, vypinanie by malo byt viditelne rychlejsie ked to je DEaktivovane ptz sa nemusi nic zapisovat do hiberfil.
spustanie by malo byt rychlejsie ked to je aktivovane, ale neni tam velky rozdiel, zavisi od vela veci (user je logoffnuty takze ak mas vela veci spustanych pod userom, tak to bude trvat dlho aj s rychlym spustenim). A hlavne je to sleep stav pre kernel a ovladace t.j. nespustaju sa odznova ale len sa nacita obsah RAM z hiberfil, co moze robit problemy, takze ani ja neviem co tym chcel microsoft rict.
Mam pocit ze so spravnymi ovladacmi to robi S3 aj pri vypnout, ale to uz sa nepamatam.
Ja to vzdy okamzite deaktivujem ptz potrebujem testovat aj skutocne S5.
S4 a S3 si viem aktivovat extra ked si deaktivujem aj hybridny sleep. Tak mozem testovat vsetky sleep mody.

Ved kazdemu pisem nech to deaktivuje :)
Ale mal by tam byt podla mna vacsi rozdiel. Mozno ak ma clovek antiviraky a vela blbosti spustene pod systemom, tak tam bude rozdiel vacsi. Mne to netreba ano cisty nezasraty system sa spusta relativne rychlo aj normalne.
Len teraz zhlavy neviem ze preco ti to nerobi S3 aj pri "vypnout", to by sa zaplo relativne hned, nechce sa mi s tym hrat teraz ze co ako kedy. Mas povoleny hybridny sleep? Mas vsetky ovladace (spravca zariadeni)? Mam pocit ze ked su vsetky ovladace tak to robi len S3 a potom vsetci jasaju ze jaky je MS skvely ze sa po vypnuti win zapne za 3 sekundy :D

Všechny možnosti mám v start, a používám výmečně. Jinak je fakt, že zapnutí pc z ssd je mnohem rychlejší než s hdd.
Jinak já nemám žádný program (po spuštění) nastaven. ICQ a Skype a spol nepoužívám. Asi jsem starej nebo co..

Jo spouští se reprák wifi baterka centrum akcí zvuk antivir grafika.

ja som sa nepytal na start, ale na to ze ci mas povoleny hybridny sleep, to je v detailnych moznostiach energetickeho planu, a default je to zapnute. Ked to je povolene tak to znamena ze sleep a hibernacia je vsetko v jednom, t.j. zapise to RAM sice na disk ale stejne urobi len S3, aby ked nedojde k vypadku napajania to bolo ako S3. No a mozno potom aj vypnutie bude robit len S3, ale mozno nie to sa mi nechce testovat. Mozno to faststart vypinanie robi vzdy S4 (hibernaciu).

A hlavny problem je v tom ze kernel a ovladace su v sleep alebo hibernacii a ne normalne vypnute, t.j. z hladiska ovladacov to neni to same ci restart Win alebo skutocne vypnutie. Preto som to pisal jemu sem, ked ma problemy taketo, moze to byt aj kvoli tomu.