Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB Flash disk a filmy

Dobry den, chtela bych poprosit o pomoc. Kdyz nakopiruji detem pohadky ve formatu .avi, tak se mi na flash disku utvori zastupce dane pohadky a original .avi se mi ztrati a nelze jen najit, ale kdyz se podivam na vlastnosti, tak je flash disk zaplnen treba 700 MB, ale zastupce ma pritom 1 KB. Muj problem je v tom, ze tv mi pohadky nenacte, ale dvd ano. Muze mi prosim nekdo poradit, co s tim mam udelat? Kdyz mi nejaka pohadka nejde spustit, nelze ji ani smazat, jelikoz mazu jen vytvoreneho zastupce, ktery se behem chvilky opet vytvori. Snad jsem to napsala aspon trochu srozumitelne. Predem moc dekuji

Kdyz mi nejaka pohadka nejde spustit, nelze ji ani smazat, jelikoz mazu jen vytvoreneho zastupce

to nemáš ani zobrazené přípony souborů?
normálního správce souborů taky nemáš, když zjišťuješ existenci souborů až podle celkového zabraného místa.

bude lepší, když se vykašleš na všechno to, co tvé windows neumí, nabootuješ z nějakého antivirového cd a necháš proskenovat disk.

Mam zobrazovani typu souboru... At delam co delam, nemuzu se dohrabat k tomz, abych "zviditelnila" .avi soubory. Zkousela jsem i zmenu atributu, taky nic. Nejsem zas takovy expert, jsem samouk. Pocitac jsem projela celej antivirem, smazalo to asi 6 trojanu, ci jak se to pise. Ale vic tam proste neni. Zkousela jsem kopirovat pohadky normalne ve win i pres total commander, ale porad nic. Stahla jsem i nejaky program, co mi mel zobrazit vsechny soubory na USB, ale jen mi to zrestartovalo PC.

nakopiruji detem pohadky ve formatu .avi, tak se mi na flash disku utvori zastupce dane pohadky a original .avi se mi ztrati a nelze jen najit

Jak se může ztratit originál na HDD?Kopíruješ to přes Kopírovat a Vložit nebo myší?
Pokud přes myš a třeba v průzkumníku nedržíš přitom Ctrl,tak nekopíruješ,ale přesunuješ a originál je pak pryč.
A kopírování 700MB na flashku taky chvilku trvá,to snad vidíš,není to za zlomek vteřiny jako ten zástupce.
Ale napřed si to odviruj a případně zkus i zformátovat tu flashku před dalšími pokusy.

Original se neztatil z PC, pouzivam kopirovat a vlozit, nikdy nepretahuji. .avi se presune na flash, po chvilce se utvori zastupce a .avi zmizi, ale na flashce byt musi, kdyz zabira misto. Zkusim tedy pouzit jiny antivir.

f: byl příklad, tvoje flashka má písmeno h:
(jinak je docela riskantní, že se ti zobrazuje písmeno u jakéhosi recovery oddílu f:, se svými viry budeš mít brzy po něm)

výpis obsahu autorun.inf z flashky:

type h:\autorun.inf

když máš v pc stále vir, předpokládám že ti neustále napadá flashku, umísťuje na ni skripty, přidává (zavirované?) zástupce, proto bych tam autorun.inf čekal.

ostatní obrázky jsou k ničemu, až tento ukazuje flashku na h:
kdyby bylo odvirováno, ty soubory by se nevytvářely: windows.lnk ve 20:22 (ostatní jsou kopie, proto jiný čas)
- už včera jsem psal o bootovacím cd antiviru.
- dobrou kombinací může být adwcleaner + ms autoruns, ale tam by to chtělo větší spolupráci
- říkáš zdroj nákazy uložto a u pc nezodpovědný pachatel s administrátorskými právy, tak to může být v pc cokoliv, nejen spyware snadno odhalitelný za 1/4 hodiny.

jdu zas na pivo a na telku, tady se to vleče 24h a nikam to zatím nevedlo.

to jsem si všim. celou dobu jen čtu, že se údajně něco dělo, ale nikde žádný screen, výpis, výsledek, místo flashky samé jiné disky.
paul newman tam nasazuje život za prezidenta a tady mrtvo.

to záchranné bootovací cd avg není moc pohodlně ovladatelné, ale mám na mysli něco podobného:
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#do wnloads

po oskenování disku najet do windows a konečně to dorazit: adwcleaner. a sedět u toho já, pustím si i ms autoruns.

Nevím jestli na to máš,ale bude to třeba odvirovat důkladněji.Musíš si ovšem stáhnout a vypálit záchranné Rescue CD,pak z něho nabootovat a podle toho návodu spustit kontrolu disku.Jde to i na USB,ale to bych v tomto případě nedoporučoval.Jestli si na to netroufáš,počkej raději na někoho znalejšího.Případně hledej pak další rady a odkazy třeba tady přímo na Poradně,je tam článků dost.

Moc diky, vyzkousim. Uz jsem mozna nasla pricinu... Mela jsem tu neter a ta mi do PC stahla Minecraft z Uloz.to a vim, ze to tenkrat delalo problem i jim doma. Jen mi nejde vymazat. Vymazala jsem vsechno z te hry, ale nejake soubory se porad obnovuji. Na flash disku se mi ukazuje uz jen jeden ze dvou souboru .vbs

No tak pak je to asi jasné,Uložto a jeho odrůdy jsou známé zdroje virů a trojanů zdarma.Moc jsi tomu nepomohla,měla jsi alespoň dát odinstalovat a ne to mazat.Takhle tam zůstalo plno zbytečných souborů všude po disku.Ale ten šmejd bude stejně ukrytý někde v systému a možná i registrech.Zkus ještě Start-Spustit,napiš msconfig a OK,záložka po spuštění,jestli tam není něco podivného,tak to odškrtni a restartuj PC.Ale asi se v těch zkratkách procesů moc nevyznáš,musíš si to vygooglit.Lepší je na to program Autoruns,tam vidíš všechno líp.

Chtela jsem odinstalovat Minecraft Launcher pres programy a funkce, ale napsalo mi to, ze odinstalace je mozna pouze u instalovanych programu, tak jsem to aspon vymazala. Jeste cistim disk, vymazala jsem vsechno od Minecraft i Mojang. Ale zitra ho zkusim jeste projet v tom nouzovym rezimu, snad to konecne uz pomuze.