Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je nejlepší PC sestava ?

Ahoj ,včera jsem si skládal PC sestavy které by utáhly i novější hry jako je třeba GTA5,Arma 3,atd. .Jenže nejsem žádný expert na PC a potřeboval bych to zkontrolovat jestli to opravdu utáhne takové hry .Po případě jestli jsem na nic nezapomněl. Jestli máte jiné PC sestavy do 15tis klidně je napište.Psal jsem to i na jiné fora kde píšou ,že má vyjít nová grafika a vyplatí se čekat jenže to znamená zase peníze na víc a říkám si ,že jestli to utáhne třeba i na střední detaily tak bych to koupil hnedka ,bez nové grafiky.

1,sestava) https://www.czc.cz/e8i80nfr3cgr39eg1sgu2cqcpd/sezn am

2,sestava) https://www.czc.cz/1qmlb5785mhf5b0rq5n9ivbor5/sezn am

Obe sestavy jsou spatne, idealne je jeste setrit a koupit pocitac za 16.000,-

Tohle je sestava od sambilionka z vedlejsiho podobneho vlakna:

https://www.czc.cz/2j3pjj0al6jm091j37694h9rsc/sezn am

Navrhoval jsem vymenu pameti:

https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-8gb- 2x4gb-ddr4-2400/168552/produkt

a zakladni desky, kterou zrovna vyprodali, ale treba jeste naskladni:

https://www.czc.cz/asus-b150m-pro-gaming-intel-b15 0/184216/produkt

Ale i sambilionkova sestave je perfektni v pomeru cena/vykon neprekonatelne.

Co se tyka graficke karty, tak pokud potrebujes kvuli hrani naproste maximum, coz zjevne potrebujes, tak ke konci tydne by uz mel byt k dispozici v obchodech Radeon RX 470, ktery bude levny okolo 4.000 a oproti grafickym kartam v sestave ted asi tak 2x vykonejsi. Takze tyden pockat a jses za stejnou cenu uplne nekde jinde.

Edit: zapomnel jsem dopsat, ze disk mas zvoleny v tvych sestavach dobre, WD Blue Ex 1TB, ten tam pridej, cena pokryje rozdil v cene grafiky, takze zustane cca. 16.000,-

Zalman Z1 - 879,-
Seasonic S12II-520 520W - 1779,-
MSI B150M NIGHT ELF - 2199,-
Intel Core i5-6400 - 5264,-
SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 - 579,-
Crucial Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400 - 939,-
WD Blue EX - 1TB - 1472,-
ASUS DRW-24F1MT - 359,-

celkem: 13.470,-

+ za tyden grafika Radeon RX470 cca. 3500-4000,-

celkem 16.970-17.470,-

mozne zlevneni:
vypustit chladic procesoru (-579), staci boxovany, akorat pocitej tak po pul roce zacne byt cim dal hlucnejsi, ale da se potom vymenit
zdroj Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM - 1549,- (-230) asi nejlevnejsi stale docela uchazejici zdroj

nejnizsi cena za hodne slusnou herni sestavu: 16.161-16.661,-

Vsechno ostatni, at uz das i3 nebo to postavis na amdecku jak radi jezekhifi, bude v konecnem souctu nekde poznat. Nicmene to amdecko by bylo lepsi nez tam davat i3.

Podivej, myslet si, ze budes moct hrat nove nebo i starsi hodne narocne hry typu GTA5 a nedas do pocitace v podstate zadne penize, to je nesmyslne. Proc by se tu objevovaly dotazy na pocitac za 30K nebo lidi kupovali kolikrat i pocitace za 50K, kdyby vsechno slo udelat za par korun.

Takze nemas-li penize, musis nekde slevit.

Treba ja na tvem miste koupim pocitac bez grafiky, ono to fungovat bude i tak, protoze i5-6400 ma integrovane graficke jadro a teda pocitac bude fungovat uplne normalne, akorat holt nepujdou narocne 3D hry, protoze ta grafika je hodne slaba. Tak holt zatim hrej neco mene narocneho a casem dosetris na tu RX470 a pak ji tam jen pridas a razem budes mit mnohem lepsi herni PC.

ta deska od MSI ma vystup DVI, takze pokud mas na monitoru DVI, tak nemas co resit, pokud mas HDMI, tak koupis za par korun kabel DVI-HDMI. Pokud mas na monitoru pouze starej analogovej DSub(VGA), tak zjisti, jestli to deska podporuje a koupis prevodnik nebo hledej desku i s VGA vystupem.