Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bouřka > odejde modem

Ahoj mám dotaz. Mám modem Huawei EchoLife HG520i, když je bouřka a blesk praští blízko nás nebo do telekomunikační rozvodny, tak vždy v modemu lupne a buďto odejde LAN port na kterým je něco připojený nebo odejde celý modem. Každý rok sháním nový modem... Před rokem mi to odpálilo i LAN port na ZD. Předevčírem byla u nás bouřka a opět odešel modem + TV android box, který jsem měl připojený přes LAN. Jak se proti tomuhle bránit? Vím, že to jde po telefonní přípojce, ostatní zařízení fungují normálně. Pomůže přepěťová ochrana, kde je možný připojit RJ11? Případně jde to nějak vyřešit, že by mi u domu galvanicky oddělili přípojku? Řešil jste to někdo? Díky za rady.

Kvůli tomu galvanickému oddělení se ptám jestli vůbec něco takového na telefonní přípojku existuje. Jinak na druhém baráku nic odpojovat nemusím a nikdy mi tam nic neodešlo... Zrovna ten den jsem nebyl doma, jinak bych ho na tu chvilku odpojil...

Skusil by som kontaktovat nejaky ten telecom co ma na starosti tu pripojku, a opytat sa ich ze co to ako ma znamenat. Podla mna tam prve stupne ochrany maju mat oni. Ale mozno mas len smolu a tie vedenia su nejak debilne vedene, a na ochrany sa mozno sere.