Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laptop Lenovo a LAN připojení

Dobrý večer,

máme problém s novým notebookem Lenovo Ideapad. Po připojení kabelu na jednom routeru internet přes LAN funguje, ale na dalších 2 routerech LAN nefunguje. DHCP je nastavené automaticky, jak v routeru, tak v notebooku.

Nevíte, čím to může být? Dokonce i kabel, kterým to na jednom místě funguje, tak na ostatních nejde.

Díky za reakce.

Ne. Notebook ke mně přišel z důvodu nefunkčního připojení. Vyzkoušené na dvou místech před přinesením a u mě fungovaly 3 kabely ze 4 při připojení. Ten nefunkční má jenom 2 páry vodičů, jinak mně to doma normálně fungovalo. Na dalších místech síťová karta nezobrazí ani připojení LAN kabelu. LAN kabely jsou samozřejmě funkční.

Pytam sa ze s jakym PC su funkcni a s jakm su nefunkcni, a jaka je sietovka v tom funkcni a jaka v tom nefunckni. Ono jedna si moze vediet negotiovat linku aj cez menej parov dratov, ina nie, tazko povedat v com mas problem konkretne. (ale najskor bude asi nejaky problem v LAN konektore, skontroluj poriadne jak su tam kontakty. Moze byt ale aj urvaty na plosaku)