Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení Wifi, Router - AP - Router

Dobrý den,

Narazil sem na problém, se kterým si tak nějak nemůžu pořád poradit. Potřebuji připojit AP na Wifi router a následně k tomu připojit další Wifi router. Popřípadě aby samo Ap dokázalo šířit Wifi kolem sebe.

První zařízení ze kterého je hlavní signal wifi je TP-Link TL-WR841N standartně zaheslovaný a se zabezpečením WPA/WPA2 PSK. K tomuto potřebuji v dosahu připojit AP Air Live WL-5460AP v.2. Problém mam s tím, že nevím jak nastavit to Ap aby dokázalo přijmout signal z Wifi a dále ho šířit. Ať už beztratově, či přes lan kabel ke kterému by se dalo z Ap připojit další Wifi zařízení nebo přímo PC.

Pokud by mohl někdo poradit budu velice rád. Díky

V lokálnej LAN sieti úplne postačuje jedno zariadenie ako router = vstupná brána do internetu. Ten sa stará aj o prideľovanie IP adries ostatným klientom/zariadeniam v sieti. Všetko čo šíri wifi signál bude nastavené režime AP, žiadny iný režim nastavovať netreba. Kábel z routeru do LAN AP, odtiaľ káblom do ďalšieho AP atď...
Zariadenia prepojíš káblom LAN-LAN, Dierku WAN si nevšímaš. Všetky zariadenia musia mať IP z toho istého segmentu, aby na seba videli...
Rozšírenie internetu/wifi signálu cez Wifi síce možné je, ale to nedoporučujem... Jednak zariadenie musí signál prijať a následne ho preposlať ďalej, potom musí spracovať signál od klienta a následne preposlať späť... Proste spomalenie... Prepoj ich káblom a máš po starostiach.

Bohužel v mém případě není právě kabel možný, potřebuji dostat signal přes řeku. Proto potřebuji nějakým způsobem propojit stávající Wifi s Tímto Ap na druhé straně řeky, kde potřebuji docílit distribuce wifi. neboť tam používám telefon a notebook.

Malá nápoveda ako nastaviť - aký režim zvoliť pri AirLive:

AP Mode: WL 5460 AP je centrálny bod pripojenia pre všetkých bezdrôtové zariadenia.
Bridge Mode: Prepojí bezdrôtovo 2 LAN siete.
Client Mode: WL 5460 AP pripojí Váš počítač k vzdialenému AP.
WDS Repeater: Predĺži dosah Vašej bezdrôtovej siete.
Universal Repeater: AirLive unikátna Universal Repeater funkcia umožní WL 5460 AP predĺžiť dosah vašej siete, aj keď Váš router nepodporuje WDS funkciu!
WISP Router: WISP mode je podobný ako Client Mode. Pridaná funkcia IP sharing, takže môžete zdieľať pripojenie - WISP.
WISP + Universal Repeater: WISP + Universal Repeater mode umožní zdieľať WISP pripojenie na bezdrôtové, tak aj na LAN (drôtové) siete.
AP Router: The WL 5460 AP pracuje ako bezdrôtový router. Z LAN2 sa stane WAN port.

Nejaký režim okrem AP mode a AP router...

Ono to z tých obrázkov vyššie môžeš poznať aj sám, čo potrebuješ Ty...

tak nastavil jsem router na Universal Repeater .. Nastavil jsem svou Wifi, potvrdil Connect .. vypsalo to " Connect Successfully ! " S SID se nastavilo jako má síť, poté to vyžádalo restart, což jsem učinil. Na tabletu i notebooku sít vidím, ale nelze se k ní připojit .. Nejprve vypisuje že " problém s ověřením " heslo je zadané správně, poté jsem tedy zrušil i zabezpečení ale stále jen píše " připojuji - uloženo --připojuji atd .. ale bohužel stále nechce se chytit.

To by znamenalo další investice, pořád se držím myšlenky na to prodloužení wifi signalu, to AP by to umět mělo viz. WDS Repeater nebo Universal Repeater .. Jen se pořád nemůžu dopatrat, jakým způsobem to spijit, nebo spíše se pak k tomu AP napojit. Už to ze zoufalství zkouším formou pokus.. omyl, možná i na blbce padne štěstí a udělam tam nějakou kombinaci něčeho co to pustí dál.

Tej myslienky sa pust, WDS rezim je vseobecne krok vedla a na 5460 nikdy dobre nefungoval.
Keby sa ti to aj podarilo rozchodit bude to fungovat len par dni/tyzdnov a potom sa to sekne a vacsinou pomohol len reset do defaultu a nastavenie odznovu.
Spravna cesta je rezim client a k tomu pripojene dalsie AP.

Ok, tak sem objednal a teď budu doufat, že to bude mít potřebný dosah a nasledný efekt. Na test jsem objednal i ten opakovač, Wifina nestojí za oknem ale v přístřešku tudíž tam neni jediná překážka krom vzduchu, možná že to stačit bude..možná ne ..každopádně děkuji.

Kábel sa dá natiahnuť skoro vždy, či už zemou (áno existujú špec.zemné káble, vydržia aj pod vodou...) alebo vzduchom UV odolné... Nie vždy sa niekomu chce ťahať kábel, preto ten 1 pár outdoorových wifi... Je to síce drahšie, ale neporovnateľne jednoduchšie a rýchlejšie na zapojenie a sprevádzkovanie...

Nechtěl jsem do toho investovat až tolik, ale snad to bude v pohodě. Kabel mam natažený po pozemku skoro všude, neboť už jednou jsem podobnou věc řešil, ale přes tu řeku to prostě nejde, muselo by se to zavěsit cca 5 metrů nad vodu přes stromy, což by byli další náklady na lanko.. když to člověk spočte, možná ty antény vyjdou levněji.