Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita paměťové karty class 4

Koupil jsem kartu 8 GB do fotomobilu. Chtěl jsem class 10, ale ta kráva mi prodala class 4 a já blbec jsem si toho všimnul až doma po rozbalení. Zkusil jsem na to natočit video a výsledek je otřesný - trhaný záznam. Bylo by s tou desítkou lepší, nebo to záleží na telefonu?

Class 4 ma rychlost okolo 4MB/s, ze se ti seka, muze byt jeji cteckou (v jiném zarizeni, s optimalni rychlosti cteni, jde-li o video FHD @ 30fps, by se sekat nemelo /kde pro FHD bych osobne pouzil min. C6 - 6MB/s, nejlépe vyse uvedena C10)

Nikde neuvadim opak. "v jiném zarizeni, s optimalni rychlosti cteni", kde nebo v cem to "VIDEO" spousti, na rychlosti zapisu nezalezi, to video se cte, zapis by snad platil v telefonu.
Neuvadi ani TYP TELFONU, ani format a kvalitu videa, myslim ze je jeste brzo poukazat na rychlost zapisovani.

Na rýchlosti zápisu ale veľmi záleží... Pokiaľ sa zapíše každý 5-10 snímok = výsledok môžeš prehrať na čomkoľvek a aj tak bude trhaný... Proste ak je zdrojové video nahrané s nízkou frekvenciou snímok, potom obraz nebude plynulý... Viem, že chápeš o čom píšem, ale to len tak na vysvetlenie pre ostatných čo toto vlákno budú čítať...

Děkuji všem za jejich názory, i když jsou nejednoznačné. Stejně to už nevyreklamuju, když jsem obal otevřel. Nebo myslíte, že jo? Bohužel to byla mladá prodavačka typu "neotravuj", ochotná asi jako exekutor. Jde o "hloupé" véčko Alcatel One Touch 2012D s foťákem 3 Mpix. Bohužel v dodaném manuálu nejsou žádné podrobnější informace. Přehrával jsem tu kartu v PC a vypadalo to stejně jako na display telefonu. Jde mi v podstatě o to, jestli má cenu kupovat novou rychlejší kartu.

Class10 je rychlejsia pri zapise (sekvencny zapis) jak class4. To je cely rozdiel. Ci to prinesie napravu v tvojom fotaku to sa musis ist opytat asi jasnovidca.
Inac skevencna rychlost nie je vsetko, ono este ide aj o latenciu pri pristupe, ale pri videu sa prejavuje najskor sekvencna rychlost.

P.S. a pozri si s jakym FPS nahrava ten fotak, pripadne si to zvys kdesi v menu/nastaveniach ak je to nastavitelne.

class udaj je len pre zapis.
Rychlost citania neudava class, ptz spravidla je u flash rychlost citania x-nasobne vyssia jak rychlost zapisu, takze to nikoho netankuje, ptz to nahrane video to teda zvladne prehrat urcite.
P.S. a moze byt aj flash kde rychlost citania je u class4 a class10 stejna, ptz s tym class udaj priamo nesuvisi.

.. este som zabudol dodat ze to class je minimalna rychlost zapisu. Najvyssi class definovany SD specifikaciou je 10, a tie mozu mat teda kludne potom zapis aj 20 alebo aj 30MB/s apod. Ide len o to ze to splna minimalne tych 10MB/s to sa garantuje kvoli tomu aby to zvladalo tie videa.
Potom su novsie normy UHS tam je UHS1 a UHS3 a este video class su definovane, pre rychlejsie garantovane zapisy.