Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reboot and select

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key

Taková hláška se mi zobrazuje na noťasu.
Už si fakt nevím rady jak to rozchodit.

Popíšu jak k tomu došlo:

Notas byl vypnut díky vybité (poškozené, už je po smrti) baterii... navíc přívodní šňůra od nabíječky byla poškozena, (přelomený drát) takže došlo k vypnutí PC zrovna v ten moment, kdy PC načítal do win.. kdy prováděl obnovu systému.
Pořídil jsem si novou nabíječku a konečně zapl notas.

Hláška: System je poškozený a potřebuje bootovací cd systému win pro opravu...doma jsem našel 3 ks dvd s názvem recovery.

Vložím první dvd do mechaniky, v pohodě načetlo, probíhal proces obnovy..pak to chtělo 2 dvd, jenže když jsem vložil druhé dvd, pořád to nechtělo pokračovat v obnově, vypadalo to že se to celé seklo, porad to psalo vložte druhé DVD do mechaniky, i přesto že tam opravdu bylo.....Nezbývalo mi nic víc, než to vypnout natvrdo...

OD té doby to nevezne ani DVD z mechaniky a ani HArddisk, i přesto, že jsem v biosu nastavil priority.

opravdu instalace? to přijdu o všechny data...a navíc asi to nebude tak snadný, protože když mi ANI nenačítá DVD z mechaniky, i přesto, že mam nastaveno jako boot prioritu 1- Hard disk, 2 - CD-ROM

mam doma jen recovery disk, nemuzu to odzkouset z dvd instalačního windousu...

tak nechal jsem notas schladnou pul hodky, zkusil jsem jeste znova vlozit dvd do mechaniky, jestli to nabootuje, ano nabootovalo, tak zkusim znova obnovu...doufam ze se mi to zase nesekne pri vložení toho druhýho disku....

This will help you restore Pre-installed software to its factory original state. If you can access your hard disk drive backup all your important files before performing the recovery.

Teď mi to píše, at si zálohuji před obnovením data, ale já vůbec netuším jak je mám zálohovat...