Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router - vypínání.

Dobrý den. Vím že elektronika nemá moc ráda časté vypínání a zapínání. Ale přes to se ptám. Nebude lepší připojit router do ochranné přepěťové prodlužovačky, než ho nechat stále v síti? Děkuji za odpověď. :beer:

Ked ti nevadi ze furt vypinas aj to PC, tak kludne vypinaj aj ten router.
Nejak nechapem dotaz. PC za 1000e vypinas a neriesis ci mu to vadi, ale router za 30e riesis ci mu to vadi. To je dobry myslienkovy pochod.
Vseobecne je to plusminus jedno, mozes to aj vypinat. Ono to neni nic co by to extra nicilo. Skor sa pokazi ten vypinac na predlzovacke.

takže obsese - každý má nějaký koníček.
chápal bych maximálně vypínání na noc / při odjezdu na víc dní. anebo pokud sis ten router před 20 roky letoval sám.

anebo máš tu prodlužovačku s master zásuvkou, která při vypnutí pc vypne i ostatní spotřebiče. pokud to nejde zrušit, pak to nech být, jsou horší věci na světě - třeba ranní budík.

S5 znamena vypnout, s deaktivovanym "rychle spusteni".
A "natvrdo" som myslel az po normalnom vypnuti, a ne za behu, samozrejme.

P.S. asi mas na mysli predlzku ktora vypne ostatne veci automaticky a PC nechava pod napatim. Ked ten router nechces aby bezal, tak ho kludne daj na tu predlzku, nechapem co riesis tolko. Je k tomu obycajny spinany zdroj, jak nabijacky k telefonu alebo cokolvek ine. U nej riesis ci ju vypinas?

když to opakované zapínání má od sebe odstup, tak to nevadí.
spíš nedává smysl klidový příkon ostatních komponent 50W, anebo uspořádání v té prodlužovačce.
jo, ta master funkce je někdy k zlosti.
mobil s wifi nemáš? neboj, starý foun z ničeho nic chcípne a nezbude než vzít dotykový krám - jednou tam musíme všichni.

No právě ta ,,prodlužka" sama žere 35 W + pohotovostní režim PC. Proto to mám upravený tak že po vypnutí PC se sama odpojí a vše je úplně odpojeno od sítě. Při startu jen zmačknu jedno tlačítko navíc + PC a je zapnuto. Jednoduchá úprava. Plácačku kupovat nebudu, vždy se nechá sehnat starší mobil.

na rozdíl od tvého tvrzení výše: 90% žere pc + něco pár dalších tajných spotřebičů.
triak/ssr/relé v prodlužovačce tak 1-2W.

edit:

Vsetko dohromady nezere viac jak par W

já spoléhal, že tam usilovně nastavuje uspávací režim s1 nebo něco takového.
ale je možná jiná věc: že v tom uspávacím režimu ukazuje wattmetr z lidlu hausnumera - ve voltampérách(!), spínaný zdroj bude mít při malém odběru velký fázový posun. činný příkon budou ty jednotky watt.

a celé to pochybné vypínání je pak k ničemu. dokonce pokud tzv. přepěťová ochrana pochází od polských "výrobců", jde o zbytečně vyhozené prachy, obyčejná prodlužovačka za 100kč je spolehlivější.