Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD po připojení stále bliká a nelze otevřít

Zdravím, mám u se ntb, který nelze zapnout (zastaví se na logu win7)... jakýkoliv program na diagnostiku hdd (UBCD) nebo přímo od výrobce nelze provést, nikam se nedostanu, nelze ani spustit live linux kvůli stažení dat z hdd. NTB ho vidí, ale nedostanu na něj žádný os, když hdd připojím jako externí tak stále bliká a nelze se na něj dostat, ukazuje ho to, ale stále se načítá a neotevře. Jak poznám jestli je disk opravdu ko a je nějaká jiná možnost jak se do něj zkusit dostat a vybrat soubory? Díky za zkušenosti a rady.

live linux nerobi nic s diskom neviem preco by nesiel spustit, jde spustit.
Program na diagnostiku tiez lze provest, len jaksi asi nemas sajnu jaky mas disk a ktory program mas spustit, a kde sa prepina AHCI na IDE mod.

Jestli je disk ko sa da poznat napr. v HD Tune, kompletny scan povrchu, smart udaje.

zkoušel jsem ubuntu, kubuntu, xubuntu, atd a vše se zasekne na logu spouštění...nevím proč, přepnout na IDE není nic slozityho,v biosu to přepne snad i malé dítě :-) vím jaký nástroj použít, mám tam disk od toshiby, nástroj pro ni, ale nelze spustit, tváří se jako by tam nebyl... Přes recuvu už jsem vytáhl soubory co jsem potřeboval ;) každopádně by mě zajímalo proč sem nenabootoval ten live linux z flash:/

Tak si mohol skusit ci ten live linux ide spustit s odpojenym HDD, aby si vedel cim to je. Ono to moze mat aj ine dovody preco mrzne, trebars nepozna USB controller.
Utilitu disku treba pre ten konkretny disk a mat ho na IDE controlleri (t.j. na SATA v IDE mode) ne na USB, potom ho najde. Ale su rozne utility treba si najst spravnu. Na stare disky niekedy neni.
Ked si uz data vytiahol tak potom uz nic. Pust na to aspon ten HD Tune.

Tie smart udaje hovoria len ze 600sektorov uz je realokovanych a este dalsich 600 to chce realokovat pri dalsom zapise. Nic viac. Nehovori to nic o tom ci disk je vadny alebo nie.
Ked si mal pod Win10 polku disku vadnu tak moze mat napr. disk aj blby spoj kdesi a raz jedna hlava ide a raz nejde apod. Alebo ten hd tune nejde spravne pod win10, neviem ja w10 nepozivam a dufam ze nikdy nebudem.

nevím co vidíš ale nikdo si tu nestěžuje, je to přátelská diskuze z mé strany, můj ntb a disk to není, naformátoval jsem ho, disk se krásně načte, lze na něj zapisovat atd.. jen hdtune píše tyhle varování, tak mi jde prostě jen o to, zda má cenu na to instalovat os, prostě zda ho má cenu používat nebo ne ;)