Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ram a BlueDeath

Zdravím .. mám problém s notebookem HP nx6310.
Koupil sem si do nej ram 256 Mb(533),v notebooku
uz byla 256 Mb(677) .. po zapnuti PC mi nahlasi
bios novou ram .. dam ulozit zmeny..a najedu do XP.
Po cca 5 nekdy 10 minutach prace mi to vyhodi modrou
obrazovku (BlueDeath) a PC se restartuje.Myslite ze
pomuze reinstal XP? Jinak s tou novou ramkou to jede
vcelku solidne.

Reinstalem si asi nepomůžeš, vidím to na nekompatibilitu RAMky a základní desky. Případně těch dvou RAMek mezi sebou. Zkus původní RAM vyndat a spustit jen s novou pamětí.

Že bios nahlásí novou RAM vidím/slyším poprvé....

No kdyz notebook zapnu tak mi to nahlasi Ram updated .. nebo neco podobneho .. 512 MB .. a mam tam moznosti s biosem . dam F1 jako ulozit ..a jede to pak normalne do XP..myslis ze to je nekompatilitou? .. a jelo by to pak tech 5-10 minut normalne? Bohuzel puvodni ram vyndat nemuzu protoze se zda ze je tam napevno ..vedou k ni nejake dva kable :( Ja si to myslel jestli se ty dve ramky neperou ale preju si aby ne :(

No vymenit asi nepujde protoze ho mam pres Aukci .. ram sem testoval a je v poradku :) je od stejneho vyrobce jako pamet ktera v HP je !!!! .. jen je trosku pomalejsi..puvodni je 677 a nova je 533 .. ale obe notebook podporuje.Chjo

Dva kable urcite nevedu k RAM ale pozeras si modem. Tak si pozri poriadne navod ze kde je v notebooku RAM, alebo sa pozri poriadne co sa tam da este odkryt. Je mozne ze povodny RAM modul je z druhej strany dosky, takze sa k nej zospodu nedostanes. To ta ale nemusi trapit ak rozsirujes RAM je dobre dat obe na rovnaku rychlost a s rovnakym CL.
Je mozne ze to chce teraz BIOS nacpat ako dualchannell a to samozrejme klapne dost blbo, ak mas v BIOSe nastavenie dualchannell tak to vypni.
RAM otestuj poriadne, www.goldmemory.cz, www.memtest86.com, aspon 3-4hodiny...

P.S. ak by si mal nahodou v BIOSe nastavenie freq. RAM tak skus dat manualne na 266 (=533DDR) a CL3.

P.S.2. skus si pozret programom CPU-Z pod Windowsami ake mas skutocne frekvencie (FSB, memory clock, prip. aj CL ak to vypise)

Diky moc .. ramky teda otestuju memtestem ... v Biosu bohuzel nemuzu menit temer nic .. zadne frekvence ani voltaz.Na zjisteni skutecne frekvence jsem pouzil program Everest a vypsal mi ze je to ram ktera je temer totozna s tou ktera tam je pouze ma o neco mensi fekvenci .. pracuje na stejnem napeti .. a krom vyrobniho cisla a data je stejna :(( .. sjedu to jeste CPU-Z ... a uvidim.

Protoze momentalne sem bral ramku ktera byla pomerne levna .. a ted mi nesejde na frekvenci ale monozstvi pameti .. potrebuju 512 na nektere aplikace .. a kdyz sem tu ram kupoval nevedel sem jaka frekvence je .. az doma po otestovani sem to zjistil.Muze to byt frekvencema?? ..

No, hlavne ze bola lacna. Ze nefunguje nevadi :)
V aukcii si to kupoval to znamena ze bola pouzita? Ak najde memtest alebo goldmemory chyby, skus najprv precistit kontakty ktovie jak po tom povodny majutel capal prstami. Ja cistim alkoholom na vatovom tampone ale udajne je dobre aj pregumovanie tvrdou(?) gumou.

Memtest nasel kolem 6000000 erroru .. ram to vypada ze je necitelna asi po 15O Mb .. no kazdopadne ji vracim majiteli .. jeste ze to je solidni clovek.Jinak ty errory muzou byt zpusobene i necim jinym nez necitelnosti kontaktu?..vypadaji jako nove .. bez otisku .. ram vypada jako nova.

Ano mozu byt sposobene aj tym ze RAM je vadna (niekto ju odpalil statickou elektrinou pri neopatrnom zachadzani), dosla ti v antistatickom obale?
Alebo mozu byt sposobene tym ako som pisal ze BIOS sa snazi nastavit duialchannell a casovanie pouzije z tej prvej co by bolo samozrejme zle (preto som pisal pozri si aka je skutocne nastavena freq. napr. tym CPU-Z). Ale ak to mozes vratit tak to radsej vrat a kup presne taku istu aku tam mas, a radsej nie pouzite z aukcii.

Nebyla v antistatickem obalu .. dosla dost silne zabalena do toho plastu s bublinkama vzduchu .. nevim jak se tomu nadava .. hrali sme si s tim jako deti :D .. no jinak zakladka podporuje i tyhle frekvence ram .. a v programu na testovani PC mi to ukazalo ze jede na sve realne frekcenci .. tedy 533 .. a druha na 677.Uz sem mu ji poslal zpet .. tak vsem moc diky za pomoc .. uz si budu kupovat jen novou :) za ty problemy to nestoji.