Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač nejde zapnout

Dobrý den,

potřebuju poradit. Složil jsem si sám počítač. Všechno jsem zapojil a dvakrát zkontroloval. Zkusil jsem i zapnutí bez Grafické karty a jen s SSD. Stále nic.. Počítač se ani nezapne. Na desce svítí SB_PWR (Standby power), ale nereaguje na tlačítko zapnutí.. Už vážně nevím co mám dělat, všechno jsem zkontroloval...

odkaz na sestavu, GK je GTX 780 SC 3Gb : http://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7 4666F6E6A69687B7

Děkuji mockrát za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Omlouvám se, že se ptám jak blbec, ale zkratovat znamená propojit ty dva piny? Myslíte, že může být problém i třeba v procesoru , nebo v nějaké dražší části? Díky moc za ochotu, jestli mi pomůžete to rozchodit, jsem ochotný se s Vámi nějak dorovnat.

Možná by bylo lepší si k tomu někoho zavolat, když ses tak snažil ušetřit za složení. Nová sestava bude drahá, když to zničíš. Krátce zkratovat znamená, že to propojíš na krátkou dobu, než bys řekl obuvník.
Vážně máš všechno zapojené, včetně přídavných napájení? Distanční sloupky přítomny, žádný zkrat?

Můžu vám to vyfotit. Zkoušel jsem zkratovat ty dva piny.. Nic se nestalo. Stále jen svítí dioda na základní desce. Zkusím ještě vymontontovat desku jen s procesorem a ramkou, jak psal pán. Jinak na zapojení napájení desky se snad nedá nic zkazit, jeden 8mi pin a jeden 24pin

Udělal jsem přesně jak říkal pán níže. Jen zakladni deska s procesorem a chladicem jedna RAMka zapojene do zdroje a obrazovky klavesnice a myši. Spojil jsem dva piny pro PWR_sw. Nic se nestalo. Zakl. Deska porad sviti ale nic se nedeje.. Mohu se zeptat na další postip? Reklamovat desku?

Teď to zvuk nevydá, to by mělo začít po nějakém náznaku života, třeba i s chybou. Můžeš to nanejvýš rozebrat a znova složit, včetně toho procesoru. Těžko reklamovat, když nevíš co. Snad by bylo nejlepší to odnést do servisu kompletně a nechat složit a oživit.

Das dosku na stol, nechas tam len CPU a chladic, a jednu RAM, NIC VIAC

Tohle zkusils? Připojit jen to, co souvisí s napájením.

Zítra přijede technik a podívá se na to. Doufám, že si to čte někdo, kdo taky přemýšlí že si pc složí sám s domněnkou, že je to jednoduchý.. Ještě poslední věc, co mi byla řečena, že prý může nastat problem když se liší max frekvence desky a RAMek. RAMKY jaou na 2400 a deska na 2133, takže odlišné.. Prý to může dělat neplechu..

Nemal si tam zapajat ziadne obrazovky ani klavesnice ani mysi, pisal som to snad jasne. Mozes to aj bez RAM skusit zapnut, zapnut sa to musi.

CPU skontrolovat ze jak si ho tam vlozil, ci si nedonicil paticu strkanim naopak, a manual k doske skontrolovat ze jake piny to vlastne spajas.
Dalsi postup je ze to skontroluje niekto ocami, my ti na to nevidime co tam robis. Dodatocne 4pin alebo 8pin napajanie do zakl.dosky je zapojene?

Zkusil jsem to.. Stále nic. Procesor jsem vkládal opatrně teojuhelnik na teojuhelnik. Mel jsem problem tam nasadit chladic tak jsem mozna trochu vic tlacil, ale ne min nez bylo treba k nasazeni.. Šlo to vážně špatně. 8mi pin jsem mel zapojeny uz od zacatku. Začínám se bát, že jsem ten procesor poskodil tím tlakem při montáži chladiče.. Bohuzel oddělat a podivat se jde jeste hur..

Odebral jsem a zkontroloval. Procesor i deska jsou v pořádku. Mám to orientované správně. I pozice prázdných pinů souhlasí. Zkoušel jsem to i bez ramek, jen procesor a chladič. Vubec se to ani neroztocilo.. Je mozne ze je vetrak vadny.. To je jedine co mě jako lajka napadá..

Odmontuj vsetky tie zeleza chladica z dosky uplne, a skus len chladic polozit na CPU, a tak zapnut. Nech to neni ohnute a nech tam tie zeleza chladica nic nemozu skratovat.
Skratovat mozu aj menice dosky ked su vadne. Alebo mas nieco zapojene blbo napr. nejaky blby 4pin si tam narval kladivom kamsi apod. :)

nic jsem nikam nasilim nerval.. Zítra se na to někdo prijde podivat. To zapojeni co mi lezi na stole je tak primitivni ze se snad neda zapojit blbe.. Jeden 24pin a jeden 8mi pin. Ktery nejdou s nicim zamenit. Deska stale sviti a ne a ne se nastartovat..

Jinak dekuji moc za ochotu :)

Tak nakonec byl problém ve zdroji.. Kdyz jsme zkusili starý 350W zdroj s novou deskou tak se vše rozbehlo. Ten nový jsme dali do starého počítače a nezapnul se. S novou deskou ale nespolupracuji RAMky.. Nenačetl se BIOS i kdyz byla RAMka zapojena.. Tak doufám že reklamací zdroje a výměnou RAMek se to rozchodí jak má..

Ještě jednou děkuji za Váš čas a ochotu.

No vadný je dle všeho jen zdroj.. RAMky prý mohou dělat neplechu kvůli těch lišícím se frekvencím. Jak jsem psal deska podporuje 2133MHz a paměti 2400MHz. Pán který mi s tím dnes pomáhal řekl, že BIOS se nenačetl z tohohle důvodu a doporučil RAMky vyměnit za ty s nižší frekvencí.

Jak jsem psal. Byl tu technik a zkoušeli jsme starý zdroj ze strarého počítače. Vše se rozběhlo. Nenaskočil jedině bios což je prý nejspíš chybnýmo frekfencemi ramek. Zkoušeli jsme i ten nový zdroj zapojit do starého pc a nezapnul se.

Das dosku na stol, nechas tam len CPU a chladic, a jednu RAM, NIC VIAC, zapojis spravne zdroj vcetne dodtaocneho ATX12V konektora, a skusis to zapnut spojenim PWR pinov, a 3x si skontrolujes ze spajas spravne piny podla manualu k doske a ze nedrzis ten manual alebo dosku naopak.
Ked to nenabehne ani potom, tak mas nieco s doskou najskor, alebo si nieco strcil blbo kamsi alebo nestrcil.