Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC laguje při hrách i ve Windowsech

Ahoj,

tři měsíce zpět jsem kupoval nové velmi výkonné PC a ze začátku bylo vše v pořádku.V poslední době mně začal lagovat jak ve windowsech tak ve hrách, jsou to takové malé nenápadné záseky aniž by ovlivnili fps ve hrách, těch se to vůbec nedotkne. Mám podezření na některý kus hardwaru, že bude špatný, jen nemůžu přijít, který to je. Zkoušel jsem přeinstalovat windowsy, znovu umístit grafiku, přeinstalovat ovladače, omezit usb vytížení. Zdroj mi přijde dostatečný podle měření.Chvíli jsem měl podezření i na monitor, zkoušel jsem změnit z klasického kabelu na hdmi, ale nic a když jsem zkoušel nahrát záznam ze hry, ovlivnilo ho to, takže monitor asi ne. Dále jsem zkusil vytížit grafiku poté i procesor, drželi se celkem dobře, tak už vážně nevím co dál.

Sestava:
MSI Nvidia GTX 980Ti 6GB DDR5
Intel Core i7-6700K
Zdroj CORSAIR RM750i
Základní deska MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM EDITION
RAM Corsair 4x8GB DDR4 2666MHz
Samsung SSD 850 EVO - 250GB (Nainstalované Win10)
WD Red - 3TB

A predtym si mal tiez Windows pokus10, a ne nahodou nejake normalne windows?
Nerobi to na pozadi nejake hovadiny napr. winupdate alebo ine pokus10 skvele veci?
Nemas tam nainstaleny nejaky dementny antivir?
Hry co si instalil su vsetky legal a ne zavirene kreky?
V hw to najskor nebude.

Od začátku jsem tam dával Win10, na procesy jsem se díval a nic zvláštního jsem nenašel. Antivir jsem chvilku měl avast, jinak nic. Hry jsou legální, asi to zkusím teda cele vymazat a přeinstalovat a podívat se do toho BIOSu. Nic jsem jinak nepřetaktovával.

No tak pokud to nehodláš reklamovat,tak to bude dlouhá cesta. Budeš muset každý kus HW nahrazovat a postupně vylučovat zdroj problémů. Začal bych RAMkami,potom grafika,procesor no a to nejhorší - deska,na tu bych to i tipnul.

Tak ještě jinak, zapojil jsem své staré PC a má ten samý problém, dokonce i notebook v domácnosti. Jediné společné co mě napadá mají připojení k internetu. Může to být tím? Nedávno mi tady dělali nějaké úpravy asi vyměňovali router.

Ked to trhanie je len v hrach ktore hrajes ako multiplayer cez internet, tak logicky to moze byt aj internetovym pripojenim. A skus odinstalit vsetky antiviry a restart, moze sa do toho srat nejaky antivir do tych dat co idu cez siet a brzdit to.
Co presne vam robili s pripojenim?

Zkusil jsem odpojit internet a chvíli hrát GTA5 a lagy tam vidět nejsou. Asi to tím připojením možná bude. Nedávno začal blbnout starý router nejspíše, při začátku stahovaní se prostě přetížil nebo co a připojení třeba na půl hodiny vypadlo. U opravy jsem nebyl, kvůli práci, ale nejspíše vyměnili router za nový.