Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMP ke kytaře - PC

Dobrý den, prosím vás, mám elektrickou kytaru, zatím jsem ještě nekoupil kombo a proto přemýšlím, není cenově lepší koupit nějakou lepší zvukovou kartu a reproduktory ? a používat PC místo komba ? Přeci jen, při zvolení kombo bych musel koupit pedály, ekvalizéry a všechny tyhle efekty zvládne software na počítači, takže jsou to ušetřené tisíce.
Popř. kdybych měl kombo, šlo by nějak propojit s PC/zvukovou kartou ? Abych mohl využívat efekty ( např. distortion, overdrive ) a kombo využít čistě jako reproduktor ? Díky moc

k pc musíš dokúpiť buď gitarový pre-AMP alebo zvukovú kartu,ktorá ten pre-AMP má zabudovaný ,potom môžeš v pc používať softwarové efekty/ekvalizéry a všetko okolo toho,ten gitarový pre-AMP alebo zvukovka,ktorá ho má zabudovaný je dôležitý z toho dôvodu,aby boli vyrovnané hladiny zvuku,ktoré idú z gitary a na ktoré sú robené bežné konzumné zvukovkyv počítačoch,hudobné nástroje obvykle poskytujú hladinu zvuku -12dB a bežné konzumné zvukovky v počítačoch sú stavané na +4dB,bez pre-AMPu by sa tie hladiny zvukov nedali vyregulovať,výber pre-AMP/zvukoviek so zsabudovaným pre-AMP je pomerne široký,pozri napr. muziker.cz a vyber si podla ceny,nemusí to byť zrovna rhode/peavey v cene mercedesu,stačí Ti aj behringer guitar-rig alebo niečo od m-audio,esi,alesis......

ohladne káblov to presne vystihol M.M.,pokial zvolíš rozumný kompromis,napr. káble Planet Waves,tak určite nespravíš chybu,Planet Waves sú cenovo tak niečo medzi bežnými a značkovými pozlátenými,ale kvalitu majú dostatočnú pre bežného amatéra aj pokročilého.....