Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Powerbanka dotaz

Ahoj ma niekto tuto powerbanku https://www.alza.sk/adata-pv120-power-bank-5100mah -cierna-d2920627.htm?o=1#popis mám ju doma a chcem sa spytat na dva dotazy. 1. Ked nabijam mobil 1A tak mi powerbanka viac vydrzi na viac nabiti ako keby to nabijam 2A?
2. Prečo nejde vypnut ta powerbanka ked zapnem ON tak ukazu sa diody stavu nabitia a po case zhasnu. V navode pisu ze musim powerbanku zapnut aby som mohol nabijat telefon, lenze ja len strcim micro usb do mobilu a powerbanka sama bez zapnutia zacne nabijat mobil. kde je problem,

Ad.1 - počet nabití nezávisí (pokud jde stále o tentýž mobil) na nabíjecím proudu, jen při jeho změně ať už nahoru či dolů se úměrně změní doba nabíjecího cyklu
Ad.2 - je to standardní chování, tedy to není problém. Powerbanku není třeba vypínat, vypne se sama pokud odebíraný proud klesne po určitou dobu pod určitou mez. Pokud ti takové chování z nějakého důvodu nevyhovuje máš smůlu, výrobci se rozhodli, že to bude fungovat takto. Neznám powerbanku, která by se chovala jinak (čímž netvrdím, že by nemohla existovat).