Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart/Crash PC

Dobrý deň,

mám problém s mojim PC a to taký, že počas hrania akejkoľvek hry nastávajú 3 veci: restart pc, vypnutie (ako keby som ho vypol na 3 sekundy zo zástrčky) alebo úplne zamrzne a musím ho reštartovať pomocou tlačidla. Zvykne to spraviť len raz počas hrania ale už ma to nebaví tolerovať.

Môj PC:
GTX 750 Ti 2GB DDR5
8GB RAM 1600Mhz Kingston
AMD FX 8300 - 8 jadro 3,3Ghz + Boost 4,2Ghz
Zdroj Cooler Master 600W
HDD 1TB WDC + SSD 120GB Kingston
Windows 10

Táto zostava má zhruba 1 rok, počítač je čistučký ako zvonku tak aj zvnútra. Žiaden prach - otvory, ktoré sú na bedni sú pokryté protiprachovou penou. Bedňa je veľká má 2 vetráky, ktoré zabezpečujú cirkuláciu vzduchu, taktiež na procesor mám Arctic Freezer 13, čo je tiež slušný chladič. Teploty málokedy prevyšujú 50 stupňov.

Ak by sa našlo nejaké riešenie ako sa zbaviť toho crashovania PC bol by som veľmi vďačný.

No tak toto ma veľmi potešilo :D Inak rád by som podotkol, že ono mi to spadne raz, ale keď znova windows nabehne, tak to už ide, proste maximálne 2x za deň sa mi to stalo ale aj tak je to otrávné. Vyskúšam ten bios.

A zakladnu dosku nejaku mas?

Inac mozes si skusit pomocou nirsoft bsod viewer pozriet ci tam nemavas bsod, a meraj teploty pocas hrania aj u GPU aj u CPU a nejakym speedfanom alebo podobne, nech mas dts teploty a ne nejake hovadiny. Pocas hrania to urcite nema 50°, hlavne GPU ne. Ale najskor by som povedal ze to bude nejaka reakcia na overcurrent, mozes skusit aj vypnut v biose turbo alebo cstates apod.

vsimaj si teploty s nazvom core, a potrebujes aktualnu verziu z webu autora a ne nejake 10rocne zo slunecnice.
prip. skus CPU-Z a GPU-Z
Ale prehrievat sa moze cokolvek, nielen cpu a gpu. Preto ta otvorena bedna.
Vetraky v bedni mas vsetky vzadu vyfukovacie, alebo tam fukas kdesi cosi na vsetky strany?

Uz si pozrel tym nirsoft bsod viewerom ci to neboli aj bsod?
Vseobecne podla mna to je napajanim, doska, zdroj, vypnutie turba mozno pomoze skus to pouzivat, ked nie tak tazko povedat otvorenu bednu skusit uz som pisal.

P.S. ta doska nema chladic na DC menicoch pre cpu, skusil by som otvorenu bednu a jeden vetrak fukat tam vedla CPU na tie tranzistory alebo co, a aj na northbridge vedla CPU, ale tazko povedat v com je problem.