Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozený externí HDD

Prosím o radu. Omylem jsem vysunula externí HDD WD Elements z počítače předčasně a počítač od té doby HDD nerozeznává. Zkusila jsem problém opravit přes Správce disků, ale systém neumožnil neumožnil volbu změnit písmeno jadnotky a cestu. Jinak disk funguje, jen se nemůžu dostat k datům. HDD byl odsraněn z Macu a Windows detekoval, že ''oddíl obsahuje data jiného operačního systému.'' Předem díky za každou radu.

No a co presne je uvedne v sprave diskov u toho oddielu? Suborovy system tam musi byt napisany.
Skus si pouzit trebars Recuva na najdenie dat, alebo testdisk, getdataback, vykopirocvat ich bdue treba na iny disk.
Data mas mat neustale zalohovane, potom neni treba riesit taketo veci.

Ve správě disku je uvedeno, že je oddíl v pořádku. Moje záloha byla tento HDD. Problém je v tom, jak jsem se přávě dočetla, že jsem přerušila rozdělení HDD pro Windows a pro Mac. Dá se s tím ještě něco udělat? Recuvu jsem zkusila na Windows, ale neúspěšně. Nejdříve disk vyběhnul v seznamu, ale když jsem ho označila a chtěla pokračovat, opět zmizel. Recuva na Macu nefunguje. Zkusila jsem ji stáhnout ze Slunečnice, ale ios hlásí, že tento program nepodporuje.

wd elements je low-end shit s pevným usb rozhraním, coč snižuje šanci na opravu.

na usb disky nepatří žádné zálohy, důvod vidíš před sebou. (je lhostejné, že havárie nastane z 80% rukama uživatelů)
skoro nic se nestalo, místo mrtvého disku jsou přece originály souborů v pc. jsou? jenže uživatelé si zálohy vysvětlují svérázně: originály souborů přesunou na extrémně nespolehlivé médium (usb) a tento jediný výskyt prohlásí za "zálohu". a to je pak průser.