Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Režim tabletu na počítači Lenovo MIIX 300-10IBY...

Dobrý večer,

mám dotaz ohledně počítačotabletu Lenovo MIIX 300-10IBY s Windows 10. Potřeboval bych následující: když je tablet zasunutý v doku s klávesnicí, tak běží v normálním desktopovém režimu a když se z doku vytáhne, tak se automaticky přepne do režimu tabletu. To však nefunguje. Položka režim tabletu v nastavení s mým problémem jaksi nesouvisí, je tam pouze nastavení, co se má stát po přihlášení a jestli se mně má ptát nebo ne, jestli chci přepnout do režimu tabletu nebo ne, což je mi k prdu, když to pořádně nefunguje. Na stránky Lenova jsem se díval, ale žádný ovladač ani software jsem na toto nenašel, možná jsem se ale pořádně nedíval.

Nevíte, jak by se to dalo nastavit? Děkuji za pomoc, Jakub Michálek.

Tohle zařízení je 2v1, tedy tablet s dokem s klávesnicí, ten tablet lze z toho doku vytáhnout jednoduše zmáčknutím tlačítka a "zatáhnutí" směrem nahoru. Potřebuju následující: přijdu k tomu počítači, otevřu ho, přihlásím se, a pokud je tablet zasunut v doku, tak Windows 10 běží v normálním režimu. Pokud zmáčknu tlačítko, tablet z doku vytáhnu, tak se Windows 10 přepne do režimu tabletu. Takhle to ale nefunguje. Myslel jsem si, že už to bude fungovat od výroby, ale není tomu tak.

V nastavení jsou tyhle dvě položky:

[jAYzqpc.png]

nemám však pocit, že by s mým problémem souvisely. Pokud u některé nastavím, že se má spustit režim tabletu a nemá se mě to ptát, tak to do toho režimu přepne i když tam tu klávesnici mám nebo ne, takže je to naprd.