Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tisk vzdáleně přes printserver D-Link

Ahoj všem
chtěl bych požádat o radu jak nakonfigurovat vzdáleně přidání tiskárny,nastavení routeru a print serveru a vše co s tím souvisí aby bylo možné tisknout ze vzáleného PC (není ve stejné síti). Tiskárna Oki MICROLINE 320 Elite je připojená paralelním portem na print server D-Link DPR-1061 a ten k routeru NETGEAR JNR1010.
Router má veřejnou IP.
Jakékoliv další info které bude potřeba samozřejmě dodám. Jde o to, zda je vůbec možné takhle na přímo vůbec tisknout.

díky

nastavení čeho

nastavení přístupu k tiskárně

v routeru mám přesměrovaný port xxxxx na IP print serveru (TCP/UDP), jde mi o to, jak na PC ze kterého chci vzdáleně tisknout, přidat tiskárnu.

Když se pokouším přidat tiskárnu způsobem:

Přidat tiskárnu->Přidat tiskárnu TCP/IP-> xxx.xx.xxx.xxx:xxxxx(veřejná IP routeru:port) tak mi zahlásí že zařízení nebylo nalezeno

někde dělám chybu a to je to s čím bych potřeboval poradit

ještě bych měl jeden doplňkový dotaz

když v routeru směruju port 80 na print server, tak po zadání veřejné IP do browseru mě to krásně přesměruje na print server i bez zadání portu (to chápu, neboť http protokol používá právě onen port 80)
když ale směruju jiný port a do browseru zadám veřejnou_IP:port tak už se do print serveru nedostanu.
Někdo nějaký nápad kde by mohla být chyba?

Děkuji

chyba je mezi židlí a klávesnicí.Děláš něco, čemu ale vůbec nerozumíš, a podle toho to taky vypadá.

moc dobře vím,že chyba je u mě, proto píšu o rady a nechám si poradit, nejsem z těch co něco dělají bezhlavě.
Ano, vypadá to podle toho, proto sháním rady a pomoc.Nejsem zase úplně taková trubka a věř mi že jsem strávil už spoustu hodin hledáním a učením se nových věcí. Ale to jen tak naokraj.

potřebuju vidět onu zmíněnou tiskárnu za prinserverem mezi svými zařízeními.Je to možné?

používám speciální program a výstupní tisk jde poslat pouze na onu tiskárnu.

př. budu pracovat kdekoliv jinde (práce-doma) a pošlu si tisk na onu tiskárnu a tam se mi to vytiskne a vezmu si to až se k tiskárně dostanu

nejrozumnější řešení rád přijmu (EDIT: i kdyby to mělo jít uplně jinou cestou)
už jsem zkoušel i Google Cloud Print a bohužel

Díky

Takže tobě opravdu nevadí, že ti tam bude celý internet posílat data?

dotaz jen zvědavosti- jak bys mi, např. ty, mohl posílat data na tisk, když neznáš onu veřejnou IP a ani bys nevěděl kterej port je otevřenej? je to opravdu jen zvědavost a možnost se přiučení něčeho nového díky

něco už máš na PMce. Jen dodám, že když se byť jen scan portů připojí k printserveru, znamená to většinou vyjetý papír..

Na tvůj dotaz:

jak bys mi, např. ty, mohl posílat data na tisk, když neznáš onu veřejnou IP a ani bys nevěděl kterej port je otevřenej?

se dá říct jen jedno: internet je dnes plný scanbotů, kteří neúnavně skenují otevřené porty - stačí se podívat do logu chytřejšího routeru. Ti hloupější se spokojí s wellknown porty typu 22,23,25, atd., ti chytřejší používají komplexnější toolset (nmap a analýzu komunikace), takže tě nezachrání ani použití nestandardních portů.

P.S.: to nejhorší co můžeš udělat, je podcenit útočníky, zvláště když o problematice až tolik nevíš.

touchwood díky za info i za echo v PM.
momentálně to budu řešit přes TeamViewer a použití PC v síti s tiskárnou, nicméně mě stále zajímá to, jestli je možné tisknout přímo na tiskárnu. tzn., že bych nemusel mít zapnuté žádné PC.

Díky za případné nápady a tipy ;-)

nakonec jsem to vyřešil přes vzdálenou plochu

pokud by měl někdo chuť popsat (vlastně vytvořit návod) jak zprovoznit přímý tisk na tiskárnu, tak jen do toho :-)
Možná by to bylo i na samostatný článek ;) na co si dát pozor, nastavení a tak.

Za mě zatím vše a označuji za vyřešeno

P.S.: touchwood díky za připomínky a nasměrování