Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win 10 Defender nebo free antivir?

Dobrý den, co je lepší varianta, spolehnout se na Defender ve win 10, nebo si do pc nahrát nějaký free antivir, popřípadě který?
Nejsem bfu, cracky a podobné věci rozhodně do pc nedávám, na pochybné stránky nelezu, usb flash aj. nepripojuji, exe soubory z příloh neotevírám atd atd. Dekuji za odpoved.

loading...

Nejsem bfu

to by ses nepotřeboval ptát.
kontrolní otázka: stahuješ ovladače ze stránek "všechny ovladače pro všechny výrobce" a instalátor je .exe? nebo spoléhá na tzv. "downloader"?

defender je univerzální antimalware pro omezenou rodinu aktuálně nejrozšířenějších nákaz, což občas dává lepší skóre než letitý "renomovaný" antivir.

jak asi víš z výskytu od známých, už asi 10 let jsou viry zcela minoritní nákazou, dávno převažují modifikátory hloupých prohlížečů a jednoduchý spyware - antiviry obojí prakticky neumí.

za mě: shánět dnes antivir mi připadá jako shánět logaritmické pravítko.
bfu trpícím hrůzou z toho, že nejsou chráněni VElkým PŘísným antivirem, obvykle doporučuju zapnout právě defender. neškodí, je k ničemu jako ostatní av, až na start otravuje nejmíň.

15 let ve windows nepoužívám žádný antivir.

Na domaci bezne uziti : Integrovany "Windows Defender" spolecne s "Firewall".
To ze je jiz integrovany, neznamena ze je spatny, pri zkousce detekce etc, je v zebricku ostatnich znamych Antiviru, zkratka neni horsi jak nejaky jiny free AV na wanu .
DEFENDER nezapomel i na :

Blokovani URL
Blokovani Malicious
Blokovani Pop-up
etc

TiP Za chvli s UPdatem Redstone, prijde jeho verze : (WDATP) (Windows Defender Advanced Threat Protection.
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/0 3/01/announcing-windows-defender-advanced-threat-p rotection/

*Zdroj AV TEST
[img=http://www.cnetfrance.fr/i/edit/2016/01/antivirus-avtest-maj.png]http://www.cnetfrance.fr/i/edit/2016/01/antivirus- avtest-maj.png[/img]

DEFENDER 4.x : https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/ windows-10/april-2016/microsoft-windows-defender-4 .8-161447/

Ovsem v av-testu chybi jedna zasadni polozka, ktera vzdy u vsech techto pochybnych antivirovych zalezitosti chybi a tou je pocet falesnych poplachu a v tom je Defender snad jeden z vubec nejlepsich a suverene prekonava i placene, to jen pro uplnost, tez doporucuji Defender na Win10.

Hm.. Své vyjadreni jsi snad dal vyse, nemusis v kazdém vlakno kazdého prekricet, protoze chce neco co ty nehces.
Sou lidé, co PC ovladaji uz tak s tezi, proc jim vzit tu posledni berlicku nadeje k ochrane ? Nevi co je to reklama, na co kliknout nebo ne, takovym chces vzit to posledni ? Neni normalni toto..
(to uz neni ani trapné, ale obtezujici)

Me to nezajima, vsude to to samé, duchodcovi zebrat Antivirus at pouziva hlavu a mladezi Windows 10 protoze je nahovno a tobe nevyhovuje.
Osobne jsem se mu pokusil vysvetlit na co se ptal, jestli s tim mas problém tak mi dej BAN tak jak to dela tvuj deb.ln. kolega HOST

Jestli mas k MS vyhrady pouzivaj Linux nebo OSX disribuci na kterych je alternativ na programy urcené MS hodne a mas klid.
To je jak chodit do krcmy a kazdy den rikat "To vase pivo neni dobré", nechutna tak ho nepij a zmen krcmu, protoze to neni chyba krcmara.

Nic si z toho nerob, uz po tych desatrociach pocuvania marketingovych kecov od kdejakych svetovych kravatakov mam profesionalnu deformaciu "nekonecny odpor k marketingovym nezmyslom" :) Snazil som sa pozret si ten link a neni tam ani slovo k veci, prvych 50riadkov je opakovanie viet so zmyslom "je to skvele", "microsoft experti sa o vas postaraju", "tristo trilionov ludi sme uz ochranili" "odteraz to bude este lepsie" :D a tak dokola zakazdym napisane inymi slovami. Oni na to snad ti marketingovi ludia pouzivaju nejaky generator :D