Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s chladením CPU

Dobrý deň, mám problémy s mojim údajne herným PC a tj., že sa môj CPU (AMD A-10-5800K [3,8 GHz]) pri hraní nie príliš náročných hier, ako napr. Mafia II, PayDay II a Bioshock Infinite začne prehrievať extrémnym spôsobom (65°C+), čiže sa PC vypne a podľa SpeedFanu pracujú moje CPU chladiče na 2700+ RPM. Rozmýšľal som nad novým chladením, obyčajnými ventilátormi alebo aj nad vodným chladením ale všade píšu že ich chladiče pracujú na max. 1000 až 1600 otáčok/za min. Taktiež som rozmýšľal že by to mohlo byť starou teplovodivou pastou. Počítač čistím od prachu približne každý týždeň. Taktiež som rozmýšľal aj nad pretaktovaním na menší výkon. Ak je tu niekto, kto sa s podobným problémom vysporiadal, chcel by som ho poprosiť o radu. Ďakujem za prípadnú pomoc

Čistit každý týden počítač od prachu není normální, snad aspoň nesundáváš chladič jako někteří. Když na ten chladič při zatížení sáhneš, udržíš na něm ruku? Je teplo, jestli máš navíc boxovaný chladič, moc se nediv.

Keď pri zaťažení chytím chladič, vydržim ho držať asi pol sekundy. Pri čistení chladič nedávam preč. Čistím PC každy týždeň, pretože som už zúfalý a stále neviem čo urobiť, keďže do vnútra PC sa veľmi nevyznám. A bohužiaľ sa mi procesor prehrieva aj cez zimu keď mám v izbe okolo 20°C.

Tak jenom pastou to nebude. Ale je možné,že chladič na CPU nesedí dobře. Zkontrolovat usazení,při tomto je možné dát (trošku) nové pasty. Pokud je skříň osazená klasicky větrák vpředu/vzadu mělo by to uchladit,vodní chlazení ne.Od prachu čistit stačí méně často než týdně. Je prostor kolem skříně ?