Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC Problém ( Nejde zapnúť )

Dobrý deň...

Musel som to napísať sem lebo všetko už sa tu riešilo a potom vyriešilo ^^ Mám taký malý problém s PC . Keď ho zapnem tak sa všetko roztočí (zdroj atď...) proste normálne zapínanie a po 3 sekundách sa vypne a iba tie LED diódy blikajú a nič nezapípa ... Proste nechápem.... S PC som mal ešte predtým jeden problém a to ten , že keď som ho nechal dlho vypnúť tak som dostaval upozornenie , že mám slabú CMOS baterku ... A mám na vás teraz jednú otázku : Môže to byť spôsobené tým , že ta CMOS baterka sa už úplne vybila ?

Príbeh ako sa mi to stalo:

Išla búrka tak som všetko povypínal ... Počitáč som musel bohužial vypnúť cez zdroj lebo inak sa mi dlho vypína... A som nemohol riskovať lebo už nám odpálilo jeden LCD Monitor a 3x sieťovú kartu :D Asi po 2 hodinách bolo už po búrke tak som ho zapojil a išiel som ho zapnúť a proste toto robilo čo som už písal na začiatku..

Ďakujem za pozornosť

Prajem pekný zvyšok dňa :)

V okoliu nemáme problémy s búrkami ... Len bolo veľmi dusno tak raz tá búrka musela prísť PC Mám zapojený v predlžovačke s prepäťovou ochranou ...

Sieťová karta mi teraz neodišla :D Iba som písal , že sa mi v minulosti stalo , že už mi 3x odpálilo sieťovú kartu
Takže tá baterka mi bráni pri štarte počitáča?

// Edit: Problém vyriešený !! Počítač už mi nabehol Nebolo to v Baterke ale Niečo s buď sieťovou kartou alebo Grafickou

Bez cmos baterky sa to zapne normalne? Vyber ju pri uplne vypnutom PC z 230V.
Ak ano tak potom si nastav spravny datum a cas, inac ti nepojde polka internetu. A kup potom novu.

Co sa tyka toho dlheho vypinania mas rozdrbany windows kdejakymi softwermi alebo blbo nastaveny (fast start) a nejaky problem s hiberfil/diskom, alebo vsetko naraz :D To s tym problemom ale nesuvisi.
Ked ide burka tak nemusis panikarit, ja nikdy nic kvoli nejakej burke nevypinam, ono ked su vsetky vedenia vsade podla noriem tak by burka nemala nic znicit.

Skúsim ho zapnúť bez tej Baterky ... Ten Dátum a Čas mi robilo aj vtedy keď už ta baterka bola slabá .. ( Stále mi to prenastavilo na 31.12.2001 ) :D

To dlhé vypínanie ma až tak nese*ie ... Dlhé vypínanie mi začalo vtedy keď som nainštaloval CCleaner.. a keď som odinštaloval tak stále mi to dlho vypínalo a stále keď vypnem tak mi napíše "Konfiguracia systemu Windows" niečo také... :D Nechal som ho 3 hodiny vypínať a stále ho nevyplo... Proste to nie je až taký vážny problém :D

// Edit: Problém vyriešený !! Počítač už mi nabehol Nebolo to v Baterke ale Niečo s buď sieťovou kartou alebo Grafickou

inac podla blikajucich diod sa moze dat zistit v manuali ze co to znamena. Mohlo sa aj nieco znicit. Ale ta cmos baterka ak ma nejake debilne napatie take ze uz je to malo ale este je to vela na cmos reset, tak moze robit problem, preto pisem skus to bez nej, potom to zdetekuje cmos reset.

Takže...

Vybral som z Základnej dosky Grafickú a Sieťovú kartu ...
Potom som Monitor , LAN Kábel pripojil do Integrovaných portov ktoré sú na Základnej doske
Zapol som ho ... Normálne už všetko naskočilo ako má :) Potom som ho vypol . Grafickú a sieťovú kartu som dal naspäť a zase som ho zapol a všetko fungovalo :D