Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet jako primární monitor k pc ?

Dobrý den, mám takový možná zvláštní dotaz. Stavím si PC a chci k němu mít 10.1 palcový monitor s dotykovou plochou (operační systém wn 10).http://www.aliexpress.com/store/product/10-inch-13 66x768-IPS-Capacitive-Touch-Screen-Kit-Monitor-wit h-Car-Display-Monitor-Set-HDMI-VGA/1200799_3248824 8239.html
Mám v plánu si objednat tento IPS monitor s kapacitním dotykovým displayem, ale mám trochu pochybnosti ohledně kvalitě tohoto displaye a taky 400cd svítivost se mi nezdá být reálná.

Proto mě napadlo jestli bych mohl použít display ze svého starého tabletu. nechci ale nějaké napůl řešení jakožto spojení přes wi-fi ..., ale chtěl bych ten display zcela odmontovat a použit jen ho. Nevěděl by někdo kde se do něčeho takového pouštěli ? Hledám to všude možně a jediné co nacházím, je nějaké nesmyslné spojení přes wi-fi.

Děkuji předem za případné názory čí náměty.

Ano, mas pravdu,ted jsem si to precetl porádne celé, pritom jeho základní/první napad prímo s tím Raspberry nebyl spatny, nechce tuto volbu zvolit kvuli programování.
Na Pi3 jsem zkousel dotekové prostredí na display a ono to není tezké rozjed, myslím, kdyby jsme mu trochu pomohli, ze by to mel celé za mín jak 20minut :-)
(nebo jak to níze píse MM, píse to správne, ale kombinace Pi3 + Touche Screen se mi zamlouvá víc)

Mě se nejedná o připojení přes HDMI, já ten display z tabletu chci prostě vyhodit ven a nějak napojit přes nějaký předřadník ty piny co vystupují z toho monitoru. Jako třeba zde mám na fotce.:

Důvod proč to chci udělat je ten, že toto je TN display s resistentní dotykovou plochou a tudíž jak obraz, tak dotyková plocha je značně nedostatečná. A proto mě napadlo, proč kupovat za 100 dolarů nějaký druhořadý IPS display z číny, když by tady přes tu řídící desku (viz. obr.) nešel napojit kvalitnější display, s rozlišením klidně 2K, ale hlavně pořádnou svítivostí.

Ked sa ti podari zohnat si prevodnik HDMI/DP na LVDS tak kludne si to pripoj, ale budes si musiet naprogramovat EDID data, dost pochybujem ze to si schopny. A dotykova plocha je dalsi problem, zavisi ze jaka to je (moze byt aj napr. I2C apod) to sa ti nebude dat pripojit vobec nijak. Jedine keby to bol USB touch. P.S. resp. k tomu touch vobec mozno ani nemas controller, ten bol asi na zakl.doske tabletu.

Dívejte, důvod proč to dělám je ten, že si chci dělat multimediální centrum do auta, co bude umět i číst data řídící jednotky... . Původně jsem chtěl použít raspberry a proto jsem koupil tento display, ale jak se ukázalo, mé "programovací" schopnosti jsou mizerné a pomalu jsem tam ani nespároval to raspberry s tím dotykovým displayem. Proto jsem se rozhodl využít systém win 10, který má již možnost fungovat jako tablet, výkon bude mít takový, jak si to hardvarově vyšperkuji, a má plno doplňků co k němu jdou napojit ..., zkráceně řečeno, to je to co potřebuji.

Ale když už tam budu dávat takový "výkonný" PC, tak bych tam chtěl dát i pořádný display, abych tam nemusel lovit nějaké malé písmena. To z toho důvodu aby při řízení se pokud možno mohl věnovat řízení a pouze pármi podvědomými kliky si dokázal nastavit cokoli co potřebuji.

A jak jste zmiňoval to napojení přes LVDS, to nejde jen tak napojit bez programování ?

neda sa to pripojit k pc.

P.S. resp. ja vobec nechapem co tam pisu o single input HDMI/AV ked to nema ziaden input. To sa musis spytat cinana, ale neni to moc realne.
Existuju samozrejme aj prevondiky, je to vpodstate elektronika kazdeho monitora, ale je to drahe a komplikovane. Ty si myslis ze si teraz navrhnes cely elektroniku monitora nejak na kolene s raspberry. DObry vtip.

Ja pravděpodobně nepoužívám ty správné názvy, ale Já mám tu zelenou desku ke které je připojen ten monitor (viz odkaz nahoře) a když chci hdmi kabelem spojit tu zelenou desku s PC, tak obraz jde v pohodě, ale sháním kvalitní display (pochopitelně i dotykový panel). To vše

Ano to dá, ale dneska máte tablety co mají 2k rozlišení a podobné srandy, a proto jsem založil toto téma, že mám tablet od samsungu a ten má ten display myslím si, že kvalitnější než ten z číny. A tak mě zajmalo, jestli se přes tuto zelenou desku dá i napojit monitor třeba s tabletu ..

Zavisi od parametrov toho displaya z tabletu a od toho co vie ta zelena deska. Univerzalna odpoved neexistuje. Neni to plug and play, a displayov je vela roznych. Dokonca existuje aj eDP rozhranie namiesto LVDS, a v nejakom tablete moze byt eDP display.

P.S. a v dotaze si pisal ze mas v planu si objednat tu zelenu desku, takze ju este nemas ale uz funguje? :-D Lebo hento co si linkoval podla mna ako prevodnik nefunguje. Ale cinan vie co to je, na fotke vidno prd ze co to je.

ok to vypada na prevodnik ale to je na 99% robene len pre ten display. Prvy problem je uz kabel, normalne taky kabel nemas, ale na displayi je zozadu proprietarnu konektor (zapojenie je niekedy rozne zavisi od vyrobcu), a za druhe na tej doske bude najskor eeprom s naprogramovanym timingom pre ten konkretny display. Alebo sa to da nejak konfigurovat? (rozlisenie, timing, 1PPC/2PPC, 18bit/24bit)? Mas k tomu navod?

Na to vám nijak nedokážu odpovědět :D V podstatě nevím ani co 1PPC/2PPC znamená, takže našel jsem k tomu nějaké dokumenty, ale abych pravdu řekl ani jsem je nečetl. Tento příspěvek jsem zakládal pouze abych se dozvěděl jestli je možné na tu zelenou desku napojit jinačí monitor, než ten čínský, ale dal jste mi více méně najevo, že já si to sám nezvládnu zprovoznit, proto pro mě asi bude nejlepší koupit ten display nahoře a vykašlat se na takovéto laborování ...

No odpoved je ze ak to neni jasne uzivatelsky konfigurovatelne tak tazko, jedine ak by bol ten dalsi display stejne rozlisenie a 18bit a chcel stejne pixel per clock (to je to "PPC"), a mal stejny kabel/konektor.
Cokolvek ine vyzaduje prekonfigurovat to, napr. zmenit tam obsah nejakej EEPROM, alebo ak to ma ine moznosti konfiguracie (preto ten manual). LVDS neni ziadne plug and play ako nejake DVI alebo HDMI. LVDS vyzaduje presne definovany signal pre dany display, a pre rozne displaye je to iny signal. Vies to nakonfigurovat a nakablovat = mozes vymenit, nevies = nemozes.

ARCHOS se da koupit za velmi nizkou cenu, tusi za 99-120$ coz neni moc. (jeden mam doma a pres opravdu nizko vykonové HW osazeni, je i docela reaktivni).
Jediny jeji slaby bod je malé uloziste, ale k ucelu tazatele, muze jit o velmi dobrou altrnativu

ARCOS 80 CELSIUM : http://www.archos.com/fr/products/tablets/cesium/a rchos_80cesium/index.html

PROCESOR
• CPU : Intel® Atom™ Processor Z3735G / Quad-Core @ 4 x 1.33 GHz
• GPU : Intel HD Graphic(Gen7) / Dual-Core
• RAM : 1 GB /DDR3

UMOZISTE
• Interni : 16 GB
• ROZSIRITELNE /karta : SD az do 128Gb)

ZOBRAZENI :
• IPS "8"
• HD, 1280 x 800

KONEKTIKA
• Mini HDMI
• Mini USB

# Ale docela me mrzi, ze odstoupil od toho <Pi3>, (osobne ho vyuzimam predevsim kvuli GPIO) protoze to neni spatny napad.. LCD jsem na nem zkousel, neni tam nic tezkého, co by neslo zvladnout.
muj zkusebni, byl podstatne mensi :-D
[img]http://static3.watterott.com/20110952_3.jpg[/img]