Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký typ mikrofonu pro nejlepší možný zvuk?

Dobrý den,

jsem právě v zahraničí a nutně potřebuji využívat Skype ve svém notebooku k pracovním hovorům. Problém je, že integrovaný mikrofon je dost nekvalitní - protože mluvím cizím jazykem, potřebuji, aby mi bylo co nejlépe rozumět.

Koupil jsem si proto USB headset (sluchátka + mikrofon), ale vyskytl se problém - když headset používám, ozývá se na pozadí otravné, poměrně hlasité bzučení. Pravděpodobně se jedná o interferenci vnitřního hardwaru notebooku, nevím, moc tomu nerozumím, každopádně tento headset se používat nedá.

Provizorně řeším situaci tak, že jako mikrofon používám svůj mobil - kvalita je o něco lepší, ale pořád to není ono.

Musím tedy vyzkoušet nějaký jiný headset, ale bojím se, aby se nevyskytl stejný problém jako u USB headsetu. Myslíte, že je to pravděpodobné?

USB už nějak nevěřím, tak uvažuji o vyzkoušení headsetu, který se zapojuje pomocí 3,5 jacku.
V obchodě jsem viděl headsety jak s jedním konektorem (kombinující sluchátka i mikrofon), tak se dvěma. Na PC (Lenovo ThinkPad E540 Black 20C60-0HU) mám ale jen jednu zdířku, musel bych tedy předpokládám dokoupit onu rozdvojku.

Mohli byste mi, prosím, poradit, který typ byste v mojí situaci zvolili vy? Už bych rád šel na jistotu, nechce se mi vyhodit další peníze oknem.

Díky!

A zrejme nejde o tlacenie na vga vystup ale o to ze sa dotknes zeme (obalu) konektora. Alebo mas VGA monitor? Moze to robit aj on, nejake zemne slucky, na antenu, apod. Ale kvalitne USB sluchatka by nemali reagovat na rusenie na napajani, takze ked si kupis nejake behringer alebo co, tak to asi bzucat nebude, ale nepouzivam USB kramy tak ti nepoviem ktore bzucia.
P.S. skus si to ist trebars do nejakeho shopu vyskusat nejake tie lepsie USB.

Nene, VGA monitor nemám. Prostě přejedu prsty po těch zdířkách na piny a ty zvuky se sníží na minimum.
Tak jiná USB sluchátka by snad měla fungovat - když používám jako mikrofon mobil, tak je to taky přes USB a to funguje dobře. Ale na druhou stranu, ta co jsem koupil, nebyla nejlevnější.
S tím 3,5 jackem nevím, tady Lenovo vůbec není moc rozšířená značka :(

Každopádně díky za rady

Da sa kupit aj len mikrofon, ta zvukovka by v ovladacoch mala mat nastavenie alebo sa opytat ze strcil si do jacku len mikrofon. Ale negarantujem ze to bude fungovat ptz neviem jaku mas zvukovku a ovladace, ale malo by to takto fungovat potom bez rozdvojky.

To s tym VGA je kvoli tomu ze seba uzemnis, zrejme to tam neni tienene, alebo to furt mas na nabijacke alebo pripojeny ten ntb s niecim dalsim co robi bordel na zemi, a ten headset je uplny srot, to snad ani nema tieneny kablik. To si kupoval niekde na blsaku ci co? :) Ale aj rusenie na USB moze robit problem. Skus len tak zo srandy spojit obal toho vga konektora s nejakym radiatorom alebo niecim co je uzemnene (obal zariadenia ktore ma zastrcku so zemnenim apod :)