Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měnič napětí 12V/230 - Notebook

Zdravím, před pár dny jsem se zde ptal na měnič napětí pro notebook do auta. Pořídil jsem nějaký obyč 300w, tak nějak funguje. Ale jsou s ním problémy, protože nestíhá notebook napájet při velkém vytížení a k tomu ještě probijí celý notebook při nabijení - Kovová část notebooku po přejetí rukou jakoby tak praská/lupe/kope. Ve sluchátkách šustí. Pokud notebook zapojím normálně doma do zástrčky tak bez jediného problému.
Slyšel jsem tam zmínku o čisté sinusovce. Pomohl bych si od problémů pořízením kvalitnějšího měniče 400w s čistou sinusovkou přesněji tento:
http://www.deramax.cz/menic-napeti-12v-230v-400w-u sb-5v-cista-sinusovka-carspa

Děkuji předem za odpověď-

Když jste se zde ptal, pak co odkaz na to vlákno? Protože pochybuji, že by tu někdo doporučoval něco jiného než měnič s čistým sinus průběhem.
Což napsat, co jste doopravdy zakoupil a jaká je třeba zástrčka na tom adaptéru?

nestíhá notebook napájet při velkém vytížení

to sa prejavuje jak???

probijí celý notebook

menic ma plavajucu zem, takze je normalne ze moze byt aj niekde na 100V, normalne by to mohlo byt uzemnene t.j. mozes si spojit zem notebooku s minusom napajania auta, menic by to mal prezit. Ale cinan by mal menic urobit uplne galvanicky oddeleny takze nieco tam je divne, asi je to cinske. So sinusovkou to nema nic spolocne, ale kupa lepsieho a hlavne nejakeho necisnkeho prevodnika by mohla pomoct. A cisty sinus je samozrejme vzdy lepsi.

Preco nechces rovno nabijacku 12V->notebook? To je omnoho lepsie riesenie.

Jak jsem ti psal minule, vykašli se na měnič a kup si normální nabíječku z 12V do notebooku. Pozor, jestli máš i 24V, tak nestrčit do zásuvky 24V, jinak tu nabíječku hned zničíš.

Například

http://www.zbozi.cz/vyrobek/we-80w-univ-auto-adapt er-pro-notebooky-12v-8-konc/

Můžeš vyhledat to samé i v ostatních obchodech, zavolat tam a zeptat se.

A když už kupuješ měnič, tak nekupuj ten nejlevnější, ale ten nejdražší. Ten laciný mám také doma a je mi k ničemu.

Staré vlákno se pokusím najít..
Právě mi byl doporučen měnič s čistou sinusovkou, ale vadit by prý nemusel ani ten s modifikovanou. Zajímalo by mě právě, zda o něco silnější měnič od lepšího výrobce a s čistou sinusovkou vyřeší nějaký problém, nebo jen vyhodím 2500 z okna.
Ve velké zátěži se nabíjení začne vypínat/zapínat. Bliká kontrolka adaptéru.
Nad nabíječkou co je přímo z 12V do notebooku jsem taky přemýšlel, ale je zde problém, že nejsilnější co jsem našel je na nějakých 140w. A u toho si právě nejsem jist, když nejspíš nestíhá ani ten 300w zdroj. Není to právě moc úsporný notebook...(Asus G750J - GTX 780M 4G)

proč by baterie v notebooku nemala utáhnout notebook? proč by pak tam asi byla?... nesmysli čo nekto napíše a pak ostatný prikivujov, to už je len teda,... to že tam máš nejakú vadu v napájaní, to neznamená že to má tak fungovať.

no právě, výdrž se mi zdá dobrá. Ale ve velké zátěži třeba u Zaklínače 3 pokud ho vypojím ze zástrčky tak se hra začne hned sekat. Prostě to na baterku neutáhne a to se právě psalo v tom článku, že sama baterie nedokáže uživit plný výkon notebooku a grafika a procesor se musí vždy podtaktovat.
Schéma mám nastavené nějaké od Asusu: Power4Gear High Performance
Pokud dám schéma Vysoký výkon kde je nastavené vše na max i na napájení z baterie tak žádná změna.

Tam nejde o ziadne neutahne ale moze byt nastaveny blbo nejaky power profil niekde v nejakej aplikacii od vyrobcu trebars, alebo janeviem v ovladacoch grafiky alebo co. Ano niektore velmi vykonne ntb znizia vykon ked idu na baterku, ale ze by to bol az taky rozdiel jak popisujes tak to neviem.
Preco si teda nekupis nejaku nabijacku 12V->ntb? Musis si najst taku ktora ma napatie a prud jak tvoja original, urcite existuju, netvrdim ze tak vykonnu budu mat vsade.

OMG tak taky vykon sa snad ani neda brat zo zapalovaca (neni tam nahodou len 15A poistka? Ty potrebujes 20A z 12V), to budes museit extra na nejaku 20-25A poistku a vedenia nainstalovat napevno ci co :D Fakt dobry notebook si si kupil :D

P.S. teraz mas ten menic napevno na baterke?

Konektory jak jsem pozoroval se docela po nějaké době rozpálí. Samotný měnič co mám teď docela taky, na kovovém obalu měniče se jen tak tak dá udržet ruka. Větráček v měniči se zapíná zhruba jednou za 5 minut na pár sekund. Nevím jak to tam má zařízené zda to hlídá teplotu nebo co...
Bohužel k autu teď nebudu mít dlouho přístup mám týden dovolenou.

Měl si pravdu. Zde byl problém. Po tom, co se mi roztavil ten jeden plastový konektor tak jsem napojil silné dráty rovnou od baterky. A teď běží všechno krásně. Akorát ho ještě nemám uzemněný. Nevím proč na tom měniči není nějaký šroubek na napojení drátu pro uzemnění. Musím to vymyslet nějak jinak.