Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Comtrend VR-3031eu

Comtrend VR-3031eu s USB 2.0 portem, do něj je připojený TP-Link TL-WN722N, kterým se přijímá 2,4 GHz signál z czfree.net.
Jak nastavit, aby Comtrend vysílal pouze domácí wi-fi síť pro použití na notebooku? Tel. linka s ADSL/VDSL není vůbec k dispozici.

V manuálu je uvedeno:
1) 3G Backup a Printer Server na USB portu (IPP)
2) USB mass-storage a file sharing (Samba)

Port USB Host (Typ A)
Tento port umožní k modemu připojit tiskový server, 3G dongle, USB HDD nebo USB flash disk.
Informace o stavu USB dongle a 3G Backup spojení jsou zobrazené v případě připojení podporovaného USB 3G modemu.

6.3.1 3G/4G - Nastavení služby
Na této stránce můžete vytvořit připojeni do Internetu pomocí 3G/4G služby.
Stránka s konfigurací nebude dostupná, jestliže nebude připojen některý z
podporovaných 3G/4G dongle. Pokud chcete konfigurovat 3G/4G WAN rozhraní,
připojte dongle do portu USB.

Příloha C - Specifikace
Rozhraní Hardware
RJ-11 X 1 pro Multi DSL, RJ-45 X 4 po LAN, (10/100 BaseT auto-sense)
Tlačítko Reset , Tlačítko WLAN/WPS , Tlačítko napájení , USB Host X 1

Snažím se, ale asi tomu vůbec nerozumím. Ten nový Comtrend je xDSL modem dodávaný O2. Není pro něj využití na pevné lince, nemám ji, modem je darovaný. Záměrem je, využít Comtrend jen pro vytvoření domácí wi-fi sítě. Proto potřebuji vědět, jestli je Comtrend kompatibilní s TP-Link TL-WN722N přes který se přijímá 2,4 GHz signál z czfree.net. Nebyli to schopní říct ani dva O2 guru na různých provozovnách. Jako nezákazník O2 se nedostanu ani na placenou technickou podporu O2 (ždímání zákazníků přiblížili stavu dokonalosti), protože není možné se identifikovat číslem v jejich O2 síti. Je to patová situace. :-( Za Comtrend nestydatě vybírají 1799 Kč a pak zákazníku pomož si sám a nebo nám zaplať za technickou podporu.

Laicky jsem z dokumentace pochopil, že je v Comtrendu přednastavená wi-fi síť od výrobce (údaje na štítku modemu) a je to modifikovatelné přes přístup 10.0.0.138 ve webovém prohlížeči. Wi-fi je zapnutá a funkční, ověřeno přihlášením se do ní z PC. Jak pořešit aby TP-Link dodával přes USB port signál do Comtrendu?

Zobrazit podrobné technické parametry
https://www.o2.cz/osobni/modemy-a-data/comtrend-vr -3031eu.html

https://www.google.cz/search?&q=Comtrend+VR-3031eu

Teoreticky by to ist malo, postup je vzdy rovnaky.
Nalogujes sa na COmtrend, vypnes na nom dhcp, nastavis wifi (ssid a heslo), nastavis mu pevnu ip adresu na LAN rozhrani z rozsahu TP-Linku (nie je nutne, ale ak ho chces neskor konfigurovat je to vhodne).
Kabel z TP-Linku zapojis do LAN portu COmtrendu.

Pomalu začínám chápat. Pozor, přijímající TP-Link TL-WN722N je pouze do USB ve stylu "flashdisk". Mezi přijímajícím TP-Linkem a vysílacím Comtrendem tedy žádná kabeláž není technicky možná. Pouze se napřímo propojí přes USB. search
Comtrend na sobě USB port má, ale v manuálu uvádějí
1) 3G Backup a Printer Server na USB portu (IPP)
2) USB mass-storage a file sharing (Samba)
Pomůže nám nějak toto? http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-v dsl/comtrend-vr-3031eu.html

Chci to zdárně dotáhnout do funkčního stavu. Děkuji za trpělivé rady a čas všem kteří mi pomáhají.

Ano, vím. Snažím se pracovat s tím co je k dispozici, opravím co se dá a co jiní odepsali. Konzumentství není nic pro mě. Je to super pocit když se zadaří, tím lépe, když se věci vdechne nový život a funguje další roky. Argumentovat časem nemá smysl. Úspora času a koupení si nové věci s lepším pocitem nepřeváží to že to rozběhám s tím co je k dispozici.
Ten USB TP-Link je kupodivu velmi, velmi citlivý. Považuji to za až výborné zařízení za super peníze okolo 200 Kč. Běhal jsem s tím po Mnichově a Praze a zíral jsem, co vše to bere. Mám k němu Comtred, který je stabilní a wi-fi má velmi dobré pokrytí, prakticky vyzkoušeno. U O2 se proti předchozím xDSL krámům pochlapili a číňani to zvládli velmi dobře. Má to dvě vyměnitelné externí antény. Proto tomu chci dát šanci před tím, než z donucení začnu konzumentsky vybírat nový krám a tyhle funkční odložím k neužitku. :.(

Ještě vás prosím o radu, jaké zařízení vzhledem k výše uvedenému zakoupit? Začínám to vidět tak, že stacionárně vůbec nebude používaný USB TP-Link TL-WN722N. TP-Link a Comtrend tedy asi odkládám a zamačkávám slzu. :.(

Výchozí stav:
Příjem signálu 2,4 GHz přes velmi ziskovou směrovou anténní klasiku Pacific Wireless PW-24. https://www.google.cz/search?client=opera&q=Pacifi c+Wireless+PW-24

Koupi nového TP-Link raději ne, protože číňani absolutně nezvládají pískající atrapy napájecích zdrojů v dalších a nových sériích, přesto že se o problému ví! České zastoupení zajistí zaslání nového zdroje, klidně pošlou znovu pískající.
Variabilita nastavení TP-Link se ani trochu nepřibližuje možnostem Mikrotiků. vymena-zdroje

Jaké nové zařízení od různých výrobců připadá v úvahu? Na výstupních 5 GHz v rámci bytu netrvám, ale chci je zvážit. Pokud možno, chci zařízení, které má možnost připojit externí výstupní entény (Mikrotik dobrý, ale ext. ant. nepodporuje). Prioritou je stabilita, variabilita nastavení kterou nejsem schopný odhadnout z pozice špatného síťaře bez znalostí. Rád se naučím, ale vybrat HW není v mých silách. Chápu dobře, že potřebuji zařízení "repeater"? produkty

Domácí zbroj: 1x NTB s wi-fi 5 GHz, 1x NTB s wi-fi 2,4 GHz, 1x smartphone s wi-fi 2,4 GHz.

Mikrotik mě stejně láká. Četl jsem celý seriál MikroTik jako SOHO router od p. F. a dost mě to zaujalo.

Na 2.4 zabudni, ak budes na nej trvat a zaplatis postovne poslem ti smerovu antenu (CSAT) zdarma. Mam ich doma asi 20ks, kludne pridi dodavkoua vsetkys u tvoje;o).
Pokial budes riesit 2.4 lebo inak nemozes kup nejake UBNT, alebo dosku od MT a daj tam kartu co vie aj aj (CM9 kedysi napriklad), teda das ju na 2.4 a ked ISP zmeni pasmo (divim sa, ze este niekto vysiela v 2.4 dnes) tak len kartu prepnes na 5Ghz. Bolo by vhodne samozrejme zmenit aj antenu za 5GHz, ale nudzovo sa da ist aj s 2.4.

Inžo díky, ale nevyužiju. Jsem sice renovátor a opravář, ale nějaké antény na testy mám. Půjčil jsem CSAT AS1-18 a dopadlo to jak v pořekadle, už se mi nevrátila. Kdyby to bylo v Praze, příležitostně bych dojel. :beer:
Během května čelilo Ubikvítí virovému ataku a příliš nemá moji důvěru. Skapávaly celé sítě na tom postavené.