Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování procesoru

Zdravim, chtěl bych se zeptat ohledně taktovaní cpu. Mám Amd fx 6300, ASUS M5A78L , cooler master thunder 600W, Silentium PC Spartan PRO. A dotaz je jestli to půjde přetaktovat alespoň na 3.8ghz nebo až 4ghz. A ještě nějaký návody které by mi pomohly.dekuji

Kazdy kus je iny, takze odpovie len jasnovidec.
Ked potrebujes navody, tak na to nesahaj.
Ked to ma zamknuty nasobic tak mozes mierne zvysovat fsb, uistit sa ze ostatne zbernice a ram frekvenciu nezvysujes, a testovat stabilitu alebo nejake prime95 apod.

tak normalne sa to robi v biose, a co mas zvysovat som ti predsa napisal, neviem jaky navod k tomu treba. Radsej na to asi nesahaj, pretaktovanie je o tom ze vies co robis, ptz to nebude na kazdom kuse stejne, tak nemoze byt nejaky univerzalny navod. Zvys si v BIOSe CPU multiplier ak chces mat vyssi zakladny takt.

Dobře to vím v biosu multiplier. A mám ten overdrive a tam je tohle: Advanced Options: clock step 1mhz plus tam je aby se něco zvýšilo. Select cores 0,1,2,3,4,5. A sou tam fajfky. A kdybych zvyšoval multiplier v biosu to mám zvýšit třeba o 3 a testovat?

nemas zvysovat ziadne MHz, ale nasobic. Nasobic nasobi zakladnu frekvenciu 200MHz, ked ho zvysis o 3 tak to najskor uz vobec ani nenabootuje. Navyse nizsie ti M-Pol pise ze ten CPU podporuje turbo tak nechapem o co sa snazis. Tych 4.1GHz tam budes mat automatcky ked bude treba, a ked nebudu vytazene vsetky cores, nemusis na nic sahat.