Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vybrat notebook?

Zdravím,
rád bych si pořídil nový notebook a rozhoduji se mezi těmito:

https://www.gigacomputer.cz/zbozi/886589-hp-envy-1 5-k222nf.html

https://www.gigacomputer.cz/zbozi/920817-hp-pavili on-15-ab014nx-grey.html

Zajímá mě Váš názor na tyto notebooky a jestli byste některý z nich doporučili. Určitě uvítám i další nápady, jaky notebook pořídit v cenové hladině do 17 000 Kč.
Dále bych se chtěl zeptat jaký je rozdíl mezi dvěma procesory v těchto noteboocích.
Moc děkuji

HP no nevim teda. Ta firma uz snad zvlada jen tiskarny.

Maly, velky, lehky, tezky, na doma, cestovni, hodne casu na baterii nebo vetsinou v elektrice na siti, kancelar versus hry, ....

Proste je dobry si nejdriv ujasnit k cemu bude notebook vyuzivan a pak teprve vybirat vhodny typ.

HP no nevim teda. Ta firma uz snad zvlada jen tiskarny.

Ulà neblazni :-) Podle mne, (nebo alespon z mé zkusenosti) jsem kuprikladu s <HP Server / Switch> nikdy zadny problém nemel a pro me patri mezi nejlepsi servery se kterymy jsem se setkal /pocitaje i predeslé modely. (neni jenom CISCO)

Určitě uvítám i další nápady

Uh, z jakého duvodu jsi zvolil NOTEBOOK ? Budes u neho sedet na zadnici, nebo pouzivat MYS ? :-)

Notebook budu využívat především k práci s konstrukterskýma programa či pro programování CNC. Občas si na něm něco zahraju popřípadě podívám na film.
Píšou zde, že se jedná o předváděcí modely.

Předváděcí

Tento typ sortimentu představuje v rámci použitého zboží naprosto jedinečnou alternativu k novým produktům. Tím, že se jedná hlavně o nevyprodané skladové zásoby výrobce, předváděcí, marketingové či krátkodobě použité kusy, vždy dostanete to nejlepší z aktuálního světového trhu za zlomek ceny nového zboží. Velice často můžete využívat plné či zkrácené tovární záruky výrobce, stejně jako nadstandardního servisu poboček Gigacomputeru.

Myslíte, že se jedná o repasované přístroje? Také zde mají kategorii přímo repasovaných, kde to i píšou.

Ano potřebuji, aby vše chodilo plynule. Bohužel nejsem veliký znalec a proto se raději ptám. Potřeboval bych výkonný procesor, Ram nejlépe 8G+. Uhlopříčka 15,6 nebo víc. Jsem na VŠ, takže notebook semnou bude cestovat i domů a obcas do práce. Ale váhá není podstatná. Rád bych se vešel do 17 000 Kč. Budu rád za každou radu či nápad :)

Ty jses teda eso, jako v dobrym, ale fakt si potrebujes nabit drzku, ale ono to asi jinak nejde, nejsi prvni ani posledni, neco podobneho nas nakonec potkalo vsechny.

Jsou to nakonec tvy penize, jestli myslis, ze ti tady radime spatne, klidne si kup Acer nebo ty HP.

na notebooku budu určitě i 3D modelovat

Bohuzel notebooky jeste do moznosti 3D modelovani nedospely, vrat se za 10 let a treba uz neco bude. :-)

Na seriozni 3D modelovani potrebujes desktop, bez toho to nejde, nicmene trvas-li na notasu a s timhle oborem zacinas, klidne vem do zacatku ten Asus ROG, jiste je to drazsi, ale verim, ze do zacatku to stacit bude.

Samozrejme alternativni moznost je koupit levnejsi notas, ten druhej Asus treba co jsem ti tu pastoval, s tim, ze bude predevsim na prezencky, zapisy, prenos, nouzovky ve skole nebo u zakaznika ... a k nemu desktop na seriozni praci v 3D, ale to dohromady vyjde draz, takze je to na tobe.