Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi router přístupové údaje

Ahoj, mám stručný a jednoduchý dotaz.
Mám nastaveny nějaké přístupové údaje na nastavovaní wifi routeru - standartně si rozjedu 192.168.1.1 , zadám jméno a heslo. Když se ovšem router restartuje, předpokládám, jako jsem to měl u starýho routeru, že se restartují i tyhle přístupové údaje na nějaký defaultní.
Dotaz zní: Jde nějak nastavit, aby i po restartu routeru zůstaly tyto údaje, jak jsem si je před rr nastavil a tím mi to nemohl někdo (šotek ve sdíleném bytě :)) přenastavit?
Hloupý dotaz č.2: Mám nastaveno filtrování MAC adres, jde i tohle nějak zachovat po tom restartu routeru?

Moc díky všem za odpovědi a kdo mi pomůže, tomu pošlu poštou čokoládu :))))

Teď jsem se díval na router ( netis WF2411 ) a zezadu jsou 2 tlačítka.... WPS a default... předpokládám, že po zmáčknutí čudliku default, se router restartuje do továrního nastavení a přístupový údaje, jakožto i nastavení, se mi smaže...?

Cudlik default byva vacsinou zatsrceny vo vnutri, takze na jeho zmacknutie je treba tenky predmet a druha ochrana byva, ze cudlik treba podrzat 5-10s, aby sa reset previedol a je to z dovodu, aby nedoslo k nahodnemu zmacknutiu a zresetovaniu nastavenia.
Takze nic neprelepuj, ten cudlik sa totizto obcas hodi.

Děkuji za tip, asi si ho pořídím, ovšem obávám se, jestli by pouštěl vem wifinu :-)
Každopádně problém jsem už vyřešil. Stačilo udělat zálohu připojení, schovat papír s IP adresou a veškerým nastavením internetu, zavolat providerovi a jasně a důrazně mu říct, aby nikomu nepovolanému po telefonu tyto informace nesděloval a je vyřešeno :-)
Můj milý pan šotek teď může defaultovat router kolikrát chce, ale nepomůže si :-)
Děkuji všem, miluji happy endy :-)