Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilita - WIN10 - IRQL not ... a Kernel Security ...

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat na problém se stabilitou mého PC. Jde již o starší ročník stavěný v roce 2007 - deska Asus M4A785TD-V Evo, CPU AMD Phenom II X2 550 BE, 8 GB RAM, 1TB Seagate HDD, GPU Nvidia 660 GTX, zdroj 500W.

Dříve jsem fungoval na W7 a vše šlapalo. Dnes již několikátá reinstalace WIN10. Počítač normálně běží, ale někdy z ničeho nic spadne - zamrznutí na aktuálním okně / zamrznutí a přebuzený elektrický brum do repráků / bluescreen s hláškou IRQL not less or equal / bluescreen s Kernel Security Check Failure.

Bios je nejnovější. Ovladače si troufám tvrdit též. Chlazení 3 výkonnými větráky zepředu, uprostřed a na konci case.

Nejhorší je, že to padá naprosto neočekáváně. Někdy z ničeho nic třeba po týdnu práce na PC. Někdy chvíli po spuštění a několikrát za sebou. Někdy se po restartu vůbec nenačte BIOS a je nutné počítač odpojit z el. sítě a vybít kondíky. Zdroj jsem zkoušel změnit a beze změny, grafika a RAMky též měněny.

Ačkoliv je to divné, tak počet pádů se snížil položením case naležato.

Nápady? Nebo už hold bude v háji mainboard?

Díky, Michael (miselino@seznam.cz)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Normalne mozes nadalej pouzivat Win7 a nikam chodit nemusis. Robi to tak miliarda ludi ktori aj pouzivaju mozgove bunky.
Jake si tam instaloval ovladace a odkial?
Moze to byt uz aj celkovo nestabilny HW, a z nejakeho dovodu si to na W7 nevidel, mozno si tam mal v nich nieco postelovane (vypnuty speedstep alebo co), alebo je to len ovladacmi. (alebo nejaky problem s RAM a W7 pouzival iny rozsah RAM. Nebol to nahodou 32bit Win7 a W10 je 64bit?)

Klasika:
1. memtest86 (a případně znovu usadit moduly v slotech plus zajistit, aby běžely na správné frekvenci a napětí)
2. odpojit nadpoloviční většinu těch jistě skvělých ventilátorů a nechat jen zadní výfuk, aby se vytvořil správný airflow.
3. ovladače nvidie instalovat ne nejnovější, ale kompatibilní s danou grafikou a zároveň s Win10, což u nvidie bývá trochu problém.

edit: "zdroj 500W" bývá taky problém, zejména u lidí, kteří netuší, že "500W" je nic, ale značka a provedení zdroje všechno.

Ovladače si troufám tvrdit též.

troufáš si hodně, když výrobce nabízí jen do win7.
jakým zázrakem jsi tam dostal jakési(?) ovladače pro win10 a proč ti teď na ně padá?
(šel by vypsat i konkrétní padající ovladač, ale nemá to smysl)

Někdy se po restartu vůbec nenačte BIOS a je nutné počítač odpojit z el. sítě a vybít kondíky.

to jsou ty uspávací režimy w10 místo vypínání, když chybí korektní podpora základní desky.

si budu dělat čárky, kolik takových "musím mít win10 zdarma, co na tom že nejsou ovladače, jé proč mi to nejede" tu ještě do půlky prázdnin bude.

Tak zato ze vsedci sa obliekaju ako k*koti lebo je to IN tak aj ty sa musis tak obliekat aby si bol rovnaky k*kot ako ostatny ?! Kamo kde zijes ???!
-----
A co sa tyka tvojho problemu tak problem bude napriklad tam ze oficialne tvoja zakladna doska nepodporuje Windows 10 ale iba po Windows 8.1.
Daj si tam pekne Windows 7 alebo ked tak Windows 8.1 a mas po probleme. Ajtak vykonovo tam nemas takmer ziadne navysenie oproti starsim Windows.