Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MFP server Edimax PS-1210MFn - tiskárna nechce tisknout barevně...

Dobrý večer,

mám doma tiskárnu HP PSC 1410 připojenou přes MFP server Edimax PS-1210MFn. Pokud tisknu nějaký černobílý dokument, tak se vytiskne úplně v pohodě, pokud ale tisknu buď nějaký barevný obrázek ve Wordu nebo samostatně (obrázek > vytisknout > tisk), tak se tiskárna rozjede, papír vjede do tiskárny ale dále se nic nestane, i když počkám delší dobu. LEDka na tiskárně bliká, jako že se něco děje, dokonce i na serveru bliká LEDka STATUS, ale nic se neděje. V programu, ve kterém se k tiskárně připojuju, nic není, ten opravdu funguje jen na připojení a odpojení a ani v administraci serveru nic s tímto problémem není.

Nevíte, co by se s tím dalo udělat, resp. jak by se to dalo nastavit? Děkuji za pomoc, Jakub Michálek.

Ked to pripojis cez LAN kabel a vypnes wifi na routri, tak to nepojde cez wifi, ale cez LAN. Brtnik asi chcel vylucit nejake problemy pri prense vzduchom.

Len tak zo srandy skusil by som tlaciaren pripojit priamo cez USB na PC, ze ci to ten farebny dokument vobec je schopna vytlacit ta tlaciaren a ked nie tak zistovat ze preco.

Dufam ze si tam nastavil DHCP, a ne manual IP jak to tam mali debilne na obrazku. A v tom dalsom okne mas dufam infrastructure mode.
Podla mna to pojde cez LAN tiez, inac by tam ten konektor nedavali, nastav mu tam nejake uplne neplatne SSID, tak nenajde wifi siet, a pojde cez lan mozno.

Inac skus len tak zo srandy premiestnit ten server o pol metra vedla ak ide cez wifi, pripadne na routri normu obmedzit na g, ci to nebude mat vplyv, kvoli ruseniu.

Inac neviem, skusil by som este rozne ovladace pre tu tlaciaren, tazko povedat. Alebo ak by bolo nejake novsie firmware pre ten server na webe vyrobcu?

15. Přednastavené bezdrátové bezpečnostní nastavení je „Auto“. MFP Server zjistí, zda je připojen k pevné LAN síti přes ethernetový kabel. Pokud ano, bude pracovat v pevné LAN síti.

když ani přes lan nebude tisknout korektně, ověřit přímo přes usb, že je tiskárna funkční.

přes Wi-Fi to ani nejde, protože to nefunguje jako AP.

když ten krám dostane dhcp adresu, měl by ho "MPF Server Utilities" i tak najít.
ovšem klasický problém: s novými verzemi windows jsou staré periferie k ničemu, protože výrobci na update ovladačů a software kašlou.
čili máš nové zbytečné windows, ale periferie můžeš vyhodit.

Tak jsem to tedy vyzkoušel přes tu LANku, nevybíral jsem Wi-Fi síť (ono jí to ani nenašlo bez antény) a server s připojenou tiskárnou tam byl zobrazený. Zkusil jsem tedy tisk barevného obrázku, avšak stále stejný problém, papír vjede dovnitř ale jakmile má dojít k tisku, tak akorát bliká LEDka zapnutí na tiskárně (která funguje jako indikátor akce) i LEDka STATUS na serveru, ale nic se neděje.