Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno internet nefunguje

Všechno šlo, reinstaloval jsem Windows 10 (čistá instalace na zformátovaný disk), nejde internet. Nainstaloval jsem ethernet ovladač určený pro moji základovku, pořád nic.

Do cmd jsem napsal "ipconfig /renew", což jsem našel na netu, odpovědělo to: "Klient DHCP obdržel IP adresu, která je již v síti použita. Místní rozhraní bude zakázáno, dokud klient DHCP nebude moci získat novou adresu."
Co si pod tím představit? Co dělat, aby mi šel internet?

počítače se mi ani nejde připojit na router

Jak nejde pripojit ? Zkousel jsi ten RUTER z PC PINGnout ? /v CMD : PING ADRESA RUTERU
Podivej se do nastaveni TCP/IPv4, kde pridel IP : 192.168.1.XX adresu, MASKA se ti vypise sama a ADRESU RUTERU/jako Vychozi branu. (DNS menit nemusi)
*Zakrizkuj take "PRI ODCHODU POTVRDIT.

Po nastaveni se do ruteru stale nedostanes ?

*TiP Ono by bylo mozna nejlepsi, zacit puvdonim nastavenim.

1) Spust CMD
2) Zadej prikazovy radek

NETSH WINSOCK RESET ALL

3) Restartuj PC.

zas si niekde seres pevne IP adresy. Na vsetkych zariadeniach mas nastavit ziskavat IP automaticky, potom nebudes mat IP konflikty. Lebo takto zasa zajtra zapnes iny PC a vypise ti to zas on, ked tam budes nasierat pevne IP adresy.

P.S> k tomu

mimochodem z toho počítače se mi ani nejde připojit na router

to som ti uz pisal hned navrchu, aby si si nastavil pevnu IP kym si nakonfigurujes spravne router. Potom vsetky PC nastavit na automaticky.