Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 x64 na Virtualbox

Zdravím, mám takový problém. Potřebuji nainstalovat Win7 Ultimate 64 bit na virtualbox, ale mám problém, že když zakládám jakoby ten počítač, tak tam mám možnosti jen vytvořit 32 bit verze. Zkoušel jsem hledat na netu, ale žádného rozumného řešení jsem se nedopátral. Omlouvám se, možná jen dělám něco špatně, ale na tento program jsem narazil teprve dnes a mám v něm nulové zkušenosti.

Možná by nebylo špatné zmínit, že mám Win 7 Home Premium x64.

Děkuji

Na superuser.com jsem nasel tuhle odpoved:

If VirtualBox is only showing 32 bit versions in the Version list make sure:

Your Host OS is 64-bits
Intel Virtualization Technology and VT-d are both enabled in the BIOS
The Hyper-V platform is disabled in your Windows Feature list.

64 bit teda mas
tak zkontroluj ten BIOS, jestli je ta virtualizace povolena
to zakazany hyper-v nevim co to je, snad nekdo jiny poradi?

OK, budu upřímný. Stáhl jsem si windows z netu, ale než ho budu instalovat na nový pc, chtěl bych si ho napřed vyzkoušet, respektive jak pojede licence, projet antivirem atd. a když bude ok, tak pak nainstalovat na ten nový pc. Původně jsem si chtěl zakoupit windows, ale finanční situace mi to neumožňuje a proto volím tuto možnost. Stejně se chystám v budoucnu kupovat SSD i s originálním windowsem.

Windows 10 jde stahnout zdarma ve verzi ENTREPRISE, vypada stejne a umi vse jako HOME, STUDENT, nebo PRO verze.
WINDOWS 10 /Entreprise Zdarma se zkusebni lhutou 90 Dni: https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluat e-windows-10-enterprise

*TiP Nabizi se také moznost, jak prejit na verzi ZDARMA, pritom zustat v legalite a hlavne mit moznost vyuzivat sluzby Microsoft, prejit na verzi Preview. /stahnout a nainstalovat <ISO>. /ale tyto verze jsou spise urceny vyvojarum.

A teraz pises z coho?
Nemozes si vyskusat jak pojede licence, ked ziadnu nemas, tak bud to je normalne CD bez cisla ti pojde 30dni, alebo to je okrekovane a nejaky blby antivir ti hovno pomoze, okrekovane su zavirene a antivir stejne nenajde nic.
A na novy PC to mozes nainstalit rovno, PC sa tym nepokazi, aj keby to bolo cokolvek, tak sa to da potom z toho PC zmazat (P.S> a to si tam daj rovno oficialne windows stiahnute od MS, viz vyssie, a ne nejake hovadiny z netu)