Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení W95 a XP přes COM Port 1 - Nevídí se

Ahoj, úspěšně jsem propojil přes sériový port tyto dva PC.Potřebuji přetáhnout pár malích souborů a jinak to bohužel nejde.Problém je v tom že je jak na straně Klienta tak na straně Serveru PC nevidím.Respektive nevídím složky z druhého PC.Windows 95 slouží jako server, XP pak jako klient.Pomůže mi někdo?Na každém PC mám složku na C: kterou mám nastavenou na sdílení...

Musis pouzi nejaky program, seriovy port neni siet.
totalcommander by to mal vediet, menu Net - Port connection to another PC.

P.S. z toho pohladu nechapem vetne spojenie "úspěšně jsem propojil" :)) Dufam ze mas nullmodem kabel.
P.S.2. este doplnim pre buducnost - k totalcommanderu je treba si stiahnut serial plugin serial.htm, standardne to je cez LPT port tusim.

A neznáš nějáký?Problém je že to do toho starýho PC to nemám jak dostat (má jen disketovku a ta je v háji, a není stantardní).Někdo mi říkal že existostoval program co stačilo dát do jednoho PC a on se na ten druhý přenesl automaticky.A nebo není nějáká utilitka zakomponovaná v DOSu?

Automaticky sa nic neprenesie, to zas niekto pozera nejake hollywoodske hovadiny.

Mozno by si mohol nieco preniest pomocou
copy /b COM1 nejakysubor
na tom nestastnom PC ktore nema nic. A z druheho posles ten subor tiez cez copy /b subor COM1
predtym si samozrejme musis nastavit parametre com portu pomocou mode COM1 9600,N,8,1
Ale nikdy som to takto nerobil (mam USB sticky). Pod dosom je norton commander alebo volkov commander, ti vedia tusim prenasat subory cez com port.

Neviem o co sa snazis, jednoduchsie mozno bude vybrat hdd a pripojit ho inde.

A odkiaľ - > kam chceš vlastne kopírovať?

Windows 95 slouží jako server, XP pak jako klient.

Som zvedavý ako chceš na ten server dostať potrebný program, bez ktorého odtiaľ nič neprekopíruješ...

Funguje to takto: na strane serveru je program, ktorý odosiela dáta, na strane druhej je klient, ktorý údaje len prijme, nič neposiela....

- vytáhnout disk z notebůů
- přidat ho do stolního pc přes redukci 40/44pin.
- zkopírovat data.

sdílení dat mezi w95/98 a xp funguje, ale u dětských windows musí existovat stejný uživatel jako u těch xp - tzn. w95/98 musí pod ním být nainstalovány. tzv. rodinné přihlášení ve w95/98 nefunguje, to je rychlejší vždy vytáhnout disk nebo dokoupit usb řadič.

Tak nakonec jsem to zprovoznil přes RS232 a pomocí FastLynx 3.3 akorát malá otázka jak zprovozním to kopírování přes COM v total commanderu..? Stáhl jsem nějáký plugin, v "Místa v síti" se mi objevil serial port, ale vůbec nevím jak přes to něco poslat...

Právě tento plugin mám.V ReadMe je pouze návod jak naistalovat plugin.Jinak mám 2 Notebooky jeden má Win XP a druhý Win 95.Oba mají stejnou verzi total commanderu a oba mají ten plugin.Problém je že nevím jak s tím pluginem pracovat.

Na tvojom mieste to stopnem, obe veci zavrem, preistotu restart obe win, nastav to potom vo windows na OFF ten handshaking na oboch masinach, a potom zapni server a potom TC a skus to znova. Lebo podla mna teraz prenasas vadne data alebo hovadiny.
(P.S. a neviem zhlavy kde sa nastavuje ten TC plugin, prehladaj si nastavenia TC - configuration, tam je sekcia plugins, a tam je k pluginom nastavenia, neviem ci tam bude aj ten seriovy. Alebo proste niekde. Nechce sa mi to tu teraz instalovat kvoli tebe)

Tím handshaking myslíš řízení toku? Sorry že se ptám, chci mít jistotu :) Jinak v té záložce Plugins jsem byl ale pokud kliknu na Configure tak mě akorát vyběhne nové okno se seznamem pluginů...Tam můžu jen přejmenovat,vymazat a přidat nový.

Ano nastavil by som preistotu na oboch stranach rizeni toku NONE, 19kb/s to musi stihat aj tak, a xon xoff su dalasie znaky ak to je nastavene len na jednej strane tak sa prenasaju znaky navyse. Alebo mas tam nieco ine problematicke, netusim co sa ti tam deje.

Inac totalcommander vie overit CRC suborov na disku, das si Menu Subor - vytvorit kontrolne sucty, a vytvori to textovy subor v ktorom je ku kazdemu suboru kontrolny sucet a to si mozes potom porovnat original a kopiu ci su stejne (textovy subor si prenesies aj z druheho PC a das si menu Subor - Porovnat podla obsahu). Ak su stejne tak to preniesol vsetko spravne.