Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení 3 monitorů do jedné grafické karty

Dobrý den,

mám zapojené 3 monitory. U grafické karty ATI 6750 jsou k dispozici rozhraní: VGA, HDMI, DVI.

Nemohu však zprovoznit 3 monitor. U grafické karty je zapojen pomocí VGA rozhraní ...a do monitoru vede DVI, protože tento monitor (HP LP2065) disponuje pouze rozhraními DVI. Je to konkrétně tento kabel:

https://www.alza.cz/kabel-propojovaci-dvi-vga-d473 77.htm

Problém vidím v tom, že tento kabel grafická karta chápe jako druhé DVI a 2x DVI asi nedokáže tato grafická karta paralelně zpracovat.

Prosím o radu, jak tuto situaci řešit.

Moc děkuji! :)

Ten kabel vypada na "ANALAOG" podle PINu (tusim nechavam na overeni), takze mas 2x ANALOG 1x DIGITAL.
Z cehoz vypliva, ze pro spusteni rezimu Eyefinity , budes muset pouzit <DISPLAY ACTIVE PORT> /adapter display port, jinak ten treti monitor bude znazornen jako pritomny, ale dezaktivovany.

*Ilustracni obrazek
[img=http://img.olx.com.br/images/83/832505087601746.jpg]http://img.olx.com.br/images/83/832505087601746.jp g[/img]

A DVI vstup monitora nebude akceptovat analogovy VGA signal, to si pozri v navode k monitoru. Ked mas DVI monitor tak to musis do karty zapojit do nejakeho digitalneho vystupu, a ne do VGA.
A graficka karta to rozhodne nechape ako DVI, graficka karta moze maximalne dat nejaky analog signal na VGA vystup a tym to konci, nic ne"chape".

Podla manualu to ma podporovat aj VGA signal na oboch konektoroch, a default je autoswitching, tak bud mas vadny kabel, alebo navoleny blby vstup monitora a vypnuty autoswitching v menu (alebo vadny monitor alebo jeden zo vstupov)
V ovladacoch grafiky ten monitor vidis ako co? Vies ho aktivovat aspon ako dualview alebo samotny?

P.S. a k tomu "funguji naraz vsechny 3" - su na nich nezavisle obrazy? V ovladacoch vidis 3samostatne monitory? Ci neni to VGA len nejaky neoddelitelny klon DVI vystupu apod.

Ve správci zařízení je jeví pouze jako obecný monitor PnP. Stejně jako ostatní. Jinak není monitor nikde viditelný (detekovaný). Jakým způsobem mohu nastavit vstup monitoru či zapnout ten autoswitching?

P.S. a k tomu "funguji naraz vsechny 3": anooo mám nezávislé 3 obrazy.. žádný klon.

Kromě správce zařízení... kde mám detekované 3 monitory jako obecné.... není monitor nikde vidět. Tedy ani v nastavení ovladače grafické karty nebo ve volbě plocha > rozlišení.

Když vypojím jeden ze tří monitorů, který je připojený u grafické karty přes DVI, tak se spustí požadovaný monitor (HP LP2065), poté se dostanu do menu monitoru, kde mám autoswitching povolený a v položce "Video input control" nic nastavit nejde.

Prostě funguje buď jeden nebo druhý monitor. Ne však současně.

Kabel je na 100% funkční. V tom problém nebude. Včera jsem ho koupil nový.

Přikládám foto o statusu monitoru, když funguje.

Původně jsem přišel na funkční řešení:

1. monitor HP ZR24w připojen do DVI rozhraní grafické karty
2. monitor HP LP2065 připojen do HDMI rozhraní grafické karty (pomocí kabelu DVI to HDMI)
3. monitor HP Pavilion 23xi připojen do VGA rozhraní grafické karty

Obsazeny byly všechny 3 rozhraní grafické karty (DVI, HDMI, VGA) a monitory fungovaly.

Monitor HP Pavilion 23xi však nechci mít zapojen přes pouhé VGA, protože potřebuji u tohoto monitoru digitální kvalitu.

U monitoru HP LP2065 mi to je jedno.

Daj foto ze mas 3 rozne plochy.
.. a skus rozne verzie ovladacov, existuju aj novsie ale mozno nebudu idealne pre tvoju gk.
(... a hladaj si v nastaveniach ovladacov u eyefinity apod a u displayov ze kde je ten cez VGA pripojeny. Ked to nebudes vediet poriesit tam, tak to ty sam neporiesis nijak, ibazeby si si naprogramoval vlastne ovladace alebo preprogramoval DDC v monitore. Este mozes skusit prehodit tie zvysne 2 monitory medzi sebou)

..tak jsem zjistil, že ta moje grafická karta nepodporuje eyefinity

Uz jsem ti to psal nahore../uplne prvni prispevek, na to aby jsi mohl spusti Eyefinity, musis mit : Osobne jsem spokojen s produkty "Sapphire Eyefinity Adapter"
* Tusim ze bys mel jit pres zapojeni DVI/HDMI

Uvidis, ze po pripojeni uvedeného <ACTIVE PORT>, se ti ty monitoru (nebo vytvoreni jedné plochy pro 3x monitor /Eyefinity) nastavi na 3 kliknuti mysi ;-)
(kdybys bydlel bliz, jsem ti jeden mohl zapujcit, mam jich nekolik (3-4), ale mame od sebe trochu daleko :-) )

Ked uz sem davas marketingove klabosy tak si aspon precitaj ze co to su za adaptery
Adapts: DisplayPort™ To: DVI-D Dual Link (Active Adapter)
Adapts: DisplayPort™ To: DVI-D Single Link (Active Adapter)
Adapts: DisplayPort™ To: DVI-D Single Link (Passive Adapter)
Adapts: DisplayPort™ To: HDMI (Active Adapter)
Adapts: DisplayPort™ To: HDMI (Passive Adapter)

kam to ma strcit ked nema displayport?

Nyní mám řešené takové.. že 3. monitor mám zapojený v integrované kartě.... ale například při spuštění Photoshopu... mi zahlásí kolidace ovladačů a když v něm začnu něco dělat... dojde k pádu...

Vzhledem k tomu, že si živím jako grafik... je to dost nepraktické... :)

3. monitor tam není ani detekován.

• Ach jo, naposled ti pisu, ze bez ACTIVE PORT ti to nepude a ze treti monitor nespustis ti pisu uz nekolikra a tyden abys ve finale napsal, "me nejde 3ti monitor"..
Jaké mas presne vystupy, vypis je PRESNE a VSECHNY !!