Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uprage socketu 1155

Ahoj. Mám grafickou kartu GTX960 a k ní procesor i3 2120 . Problém je takový , že procesor už nedává novější hry a takže karta nevyužije svuj potencional... Zhruba o 20 fps mam mene nez bych mel mit ve hrach s totou kartou uz podle testu.

Tento socket uz je stary a tak se ptam jestli staci koupit nejaky bazarovy i5 a nebo musim koupit novou desku a i cpu...

Jak je na tom ve hrach treba i5 2500 vs 4460 ve hrach? Pomuze uprage na tento na 4 jadrovy SB?

Záleží co máš za desku, pokud trochu slušnou tak bude stačit sehnat SB 2500, který bude o čtvrtinu výkonnější/ rychlejší jak i3.
Jinak rozdíl není nijak dramatický okolo 5% pro i5 4460.
(osobně, když novou desku + procesor tak už s.1151 a Skylake 6500)

No nevím. Osobně bych si tipnul minimálně patnáctiprocentní nárůst výkonu (fyzická versus virtuální jádra), ale gůglit se mi to nechce. Samozřejmě taky záleží na konkrétní aplikaci (hře). Skylake je dobrá volba.

edit: Dle PassMarku je nárůst i3 -> i5 skoro dvojnásobný. Ale zas - fyzická a virtuální jádra.

M-Pol srovnava i5-2500 vs i5-4460, takze narust vykonu ani tech 5% nebude, to tomu M-Pol dost fandi.

Tazatel by mel bud upgradovat z i3 na i5-2500, pokud to deska pravdepodobne dovoli nebo rovnou prejit na novy procesor, nova deska, nove pameti, takze Skylake. Take s tim souhlasim.

no jo, prazdniny, chce hrat nejnovejsi hry, ale potrebuje celej novej komp, rodice jsou rozumni a penize nedaj a moznosti synatora jsou omezeny, bud si pujde na novej komp vydelat na brigadu, ale nebude mit cas na hry nebo bude lezet doma a hrat nebude, protoze nema dost silnej pocitac, nezavidim. :-)

Penize jsou , ale zda se mi zbytecne investovat do desky , pameti a noveho cpu . Kdyz se to tak vezme tak jak mi bylo receno 2500 sunka na hry neni a o tech 5 fps navic diky skylaku to za to moc nestoji ne? 2500kc vs 8000kc a vykon ve hrach plus minus autobus?

jenze kdyz se podivam na to tvy druhy tema, tak potrebujes:

-upgrade procesoru a pokud i5-2500 nesezenes, coz je docela pravdepodobne, tak i desky
-upgrade grafiky
-pridat RAM nebo v pripade novych DDR4 kompletni obmena
-upgrade zdroje

a to nevim co mas za skrin, jestli nejakou s blbym airflow, tak mozna i tu.

Je mozne , aby ten cpu nezvladal hry jako Far Cry 3 nebo AC 3 vice nez 40 fps to proste neda s GTX 960 ?:D

Zkousel jsem hledat problem jinda.. ovladace a teploty , ale vse OK.

Ve hrach je jedno jake dam nastaveni a rozliseni , takze to asi vypada na to cpu.

Karta by mela podle videich na youtube zvladat Far Cry 3 na 60 fps v pohode.

Vim , ze muzete konspirovat , ze na youtube se da dat cokoliv , ale tech videi tam je vice a pochybuju , ze by se naslo tolik lharu

Jop na ebay jsem koukal. Na Bazosi se socket 1155 prodava take celkem casto okolo 2500kč. Coz je podle me lepsi nez kupovat desku + pameti a skylake.

GTX 960 na hry co chci hrat staci. Procesor neda vice nez 35 fps ve hrach jako je Far Cry 3 :D Assasin Creed 3 taky padaji fps pod 40 ... Proste cca o 15-20 fps diky tomu cpu prichazim