Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač sám od sebe spadne, zvuk se zdeformuje na pazvuky

s!AmqsyZLt1x98g0U9--7sNPAXFWCn Dobrý den, mám problém. PC prostě někdy sám od sebe spadne, už je to od začátku. Nevím, co s tím je. Informace o grafice a CPU je ve screenshotu. PC jsem dostal v lednu roku 2015. Už tehdy zlobil. Zkusil jsem i Win vista,7,8, a teď 10. Všude jiný driver - z cd a pak z webu. Furt nic. Díky dopředu za pomoc

Nemusi to byt zdrojom, nekupoval by som hned iny, treba skusit na test si pozicat iny ak je moznost napr. z ineho PC na nejaky cas apod.
Vseobecne to moze mat vela pricin, nejaky pretakt v BIOSe (daj tam defaults), naprd moze byt aj zakl.doska alebo nejaky iny HW, nejake blbe kontakty na patici alebo nalomene spoje alebo naprd kondenzatory, ale samozrejme aj zdroj moze uz starnut. Ked nemas inu moznost otestovat iny zdroj tak si kup, ale nemusi to na 100% byt pricina. Tak 80% :)

Tak to este nevie, nech to pouziva dlhsie idealne aspon 2 dni.
Ak to nepadne tak to moze byt chipsetom ale aj chladenim nejakych inych veci trebars menicov apod a neprejavi sa potom nejaka nestabilita ktora je pri vyssich teplotach tranzistorov alebo kludne aj nejaky blby kontakt (nizsia teplota = mensia roztaznost = mensie mechanicke namahanie kontaktov). Ale nech to testuje a uvidi. Vysoka teplota chipsetu tiez neni moc dobra, ono dnes tie chladice na CPU fukaju vsetok vzduch cez seba a ostatne veci v kejse nemaju prievan vobec ak su naprd dimenzovane zadne vetraky alebo co. Mozno potom skusit bocny vetrak na kejs, snad to neposere potom zas prud vzduchu inde.

no v tom OCCT normálně jde cokoliv, ale když si nezaškrtne nastavení co se ma zaznamenat do toho grafu tak to je težký...

jinak desku mám, doporučuju nejnovější BIOSu a jinak jo ten chipset i v idle dost žhaví je to na spálení ruky, i když jsem neměl problémy se stabilitou dal jsem si pro jistotu na něho malý vetráček zregulovaný a teplota pasivu o dost nižší (alespoň pro teďka kdy je horko)

Co bylo zas z jakeho webu? Sa pytam na presnu verziu PRESNE ODKIAL A JAKE PRESNE. Neni to jedno.
Mas tam sice najskor nejaky HW problem, moze byt zdroj grafika doska cokolvek, iny zdroj mozes skusit moze aj pomoct, ale hlavne spravne aktualne ovladace najprv. Aj pre chipset aj pre grafiku. Skusil by som obe aktualne z webu AMD, najprv chipset.