Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nerozpoznání disku

Zdravím, mám takový problém který je celkem složitý na vysvětlování

S kamarádem jsme na můj notebook (Acer Aspire E 15) instalovali Kali Linuxy.. no po pár neůspěšných pokusech jsme se rozhodli pro jinou metodu, ale s hrůzou jsem zjistil že Windows nejde nabootovat.

Vytvořil jsem si tedy flešku s ISO Windowsů, ale žádná oprava nefunguje a moje jediné řešení je naformátovat disk (což bych pochopitelně VELMI nerad)
Když se snažím na disk bez formátování instalovat Wokna, vyhodí mi to ,,Systém Windows se nedá na oddíl 4 jednotky 0 nainstalovat,, - v podrobnostech poté tohle : ,,Systém windows nelze nainstalovat na toto místo na pevném disku. Systém Windows musí být nainstalován v oddílu naformátovaném jako NTFS.,,

Opravdu nevím co teď dělat 10.7.2016 potřebuji notebook mít nachystaný na cestu se všemi daty a teď jsem se dostal do této situace, zoufale prosím o pomoc.

Případně díky

Uhm, nejsem v tom moc znalý, proto jsem to asi úplně nepochopil, napíšu ti maximálně to co vidím :

- Jednotka 0 Oddíl 1:Recovery - 600Mb - Obnovení
- Jednotka 0 Oddíl 2:ESP - 300Mb - Systémový
- Jednotka 0 Oddíl 3 - 128Mb - MSR (vyhrazené)
- Jednotka 0 Oddíl 4 - 852Gb - Primární - Zde je systém a soubory které potřebuji vytáhnout
- Jednotka 0 Oddíl 5 - 477Mb - Systémový
- Jednotka 0 Oddíl 6:Obnovení - 450Mb - Obnovení
- Jednotka 0 Oddíl 7 - 100Mb - Systémový
- Jednotka 0 Oddíl 8 - 61Gb - Primární - Tohle je místo původně vyhrazené pro Linux
- Jednotka 0 Oddíl 9:Obnovení - 450Mb - Obnovení
- Jednotka 0 Oddíl 10 - 100Mb - Systémový
- Jednotka 0 Oddíl 11:Obnovení - 450Mb - Obnovení
- Jednotka 0 Oddíl 12 - 100Mb - Systémový
- Jednotka 0 Oddíl 13:Obnovení - 450Mb - Obnovení
- Jednotka 0 Oddíl 14 - 100Mb - Systémový
- Nepřidělené místo na jednotce - 14Gb

Nevím co víc napsat protože v tomto se opravdu neorijentuji, omlouvám se jestli jsem někoho urazil nebo tak, jen hledám pomoc.

souborový systém neuvádíš, bootovací (=aktivní) oddíl taky ne. proto jsem chtěl screen, dostal jsi odkaz na soft.

Jednotka 0 Oddíl 4 - 852Gb - Primární - Zde je systém a soubory které potřebuji vytáhnout

naprostým nesmyslem tohoto disku je rozbití na 14 oddílů, ale přitom systém a data jsou na jednom společném hnoji, který nevíš jak zálohovat, možná ani není kam.
rozdělení disku na systém zvlášť a data zvlášť má smysl právě pro případ, že si uživatel doničí systém (nebo chce nainstalovat jiný) - ten se pak zformátuje nebo obnoví ze zálohy, ale data na samostatném oddílu zůstanou nedotčena.

původní boot oddíl je asi "Jednotka 0 Oddíl 2:ESP - 300Mb - Systémový", mohl by jít obnovit z instalačního boot média windows, příkazem bootrec.

jinou možností je vykopírovat důležitá data ven:
- nabootováním mini-windows z hirens boot cd, připojit externí usb disk
- obdobně nabootováním live linuxu, nebo jestli ti běží to kali
- nebo vytažením disku a přidáním do jiného stolního pc
potom kompletní obsah toho disku zrušit (odstranit všechny oddíly) a případně předrozdělit pro budoucí použití:
neformátovaný oddíl kolem 100gb pro windows, za ním velký ntfs oddíl pro data, na konci lze nechat 100gb volný oddíl pro další pokusy s linuxem, nebo ntfs oddíl pro zálohy systému nějakým imagovacím programem, než to zase rozdrbeš.