Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virusy v PC

Dobrý den,
všude na internetu čtu o virech, jak snadno se vám do PC mohou dostat apod.. Dnes jsem čistě reinstaloval Windows, šel jsem na nějaké stránky a mám prostě strach, že i jen prohlížením internetu, mohu chytit vir.. nevím jestli je to vůbec možné atd.. Žádný nelegální software nestahuji.. Měl jsem pouze před čistou reinstalaci, takže kdyby tam byl vir, tak už doufám není. Chci se zeptat, jestli je vůbec možné chytit vir z normálního prohlížení webové stránky, aniž bych něco stahoval atd..? Nevím, zda to není úchylné, ale poslední dobou skoro furt čistě instaluji Windows, protože mám strach, že tu mám VIRY... Nevím, zda nejsem cvok. Předem díky za všechny NORMÁLNÍ odpovědi. A ještě dodám, stránku, na které jsem byl, tak např. proskenuji virustotal.com a mám i Aviru Free Antivirus a Avira Browser Safety.

Cvok ne,jen hypochondr.Pokud žiješ ve sterilním prostředí ty i tvé PC,tak vystrčíš sebe i PC ven,tak ty chytneš rýmu a PC vir. Ne to je legrace. Stačí ti klasické zabezpečení. Jinak bys měl strach to PC i jen pustit.

Mám Google Chrome a doplňky pouze AdBlock Plus a Avira Browser Safety. Já jsem od rána šel na 1 stránku, které se mi nezdála, tak jsem ji projel virustotal.com a když ten nic nenašel, tak je to v pořádku? A na stránky, které mají jméno např:"dkjasdajhfg.dly/ad285" Vůbec nechodím.. Chodím jen na stránky s normálním názvem.

"Nevím, zda nejsem cvok"
Cvok je dnes kazdy, kto zije v meste, lebo je tam smog.
Cvok je ten, co konzumuje exoticke ovocie, lebo moze chytit exoticky virus.
Cvok je ten, co konzumuje banany, lebo moze vnich byt nebezpecny pavuk.
Cvok je ten, co konzumuje maso, lebo prasata, kurata, kravy su zivene antibiotikami, a ked ich Ty surne potrebujes, tak uz nezaberu.
Cvok je dokonca aj ten, co ide na ulicu, lebo ho moze zrazit auto (vynechajme teroristov).
Co sa tyka PC, tam nejde o zivot. Ked mas zalohu, tak najhorie co sa Ti pritrafi, je obnova systemu a dat zo zalohy.

Skutečný virus v dnešní době nejspíš nechytneš. V módě jsou spíše trojany, adware, spyware a podobně. Takže ten antivirák je ti nejspíš k ničemu, proskenuj občas PC programy MBAM + AdwCleaner. MBAM v placené verzi hlídá v PC "online".

A ještě se chci zeptat, dnes mi přišel email, rovnou divná emailová adresa.. Když jsem ten mail otevřel, tak tam nic nebylo, jen příloha PDF, kterou jsem samozřejmě nestáhl ani jsem ji neprohlédl. Nemůžu dostat vir (jak v PC, tak na mobilu), jen když ten email otevřu, ale nic tam nestáhnu?

To zavisi od toho v com to otvaras a jak je ten program deravy. Za normalnych okolnosti nie.
Ten pdf mozno neni pdf ale pdf.neco a mas nastavene skryvanie pripon. Alebo vyuziva nejaku dieru v acrobat readeri. Na mobile by to ale nemalo urobit nic, tam nemas acrobat reader. Ale nevieme co to je v skutocnosti za subor ci to je fakt .pdf alebo len nevidis priponu.

Mám GMAIL, na PC to otevírám v Google Chrome a na mobilu normálně Gmail aplikace. A jak říkám, nezobrazuji PDF ani nestahuji! Jen jsem se podíval na obsah emailu, co mi přišel a viděl jsem tam přílohu kde bylo něco .pdf a náhled toho, ale nestahl jsem to, ani neotevřel v prohlížeči atd... A tím myslím, že jsem jen klik na zprávu, kterou jsem tam měl. Takže to se samo dostat nemůže, ne? A omlouvám se, že se pořád vyptávám, ale zajímá mě to. A nechci mít zavirovaný PC/mobil.

Nahled ceho? Nahled pdf sa rovna otvoreniu pdf v nejakom programe. Ten program moze byt deravy, a len vtedy sa to da zavirit ak je deravy. Preto treba acrobat reader a flash player stale updatovat, lebo adobe vyvojari asi maju nejake osetrovanie vstupu na haku. A nezobrazovat si pdf a flash okamzite v nejakych nahladoch.
Nemas nic zavirene, nebud paranoidny.

Ja osobne by som si najprv ten subor pozrel v totalcommanderi klavesou F3 v hex podobe, len tak zo srandy jaku to ma hlavicku a tak, pripadne skusil nejaky bezpecny pdf prehliadac v mobile apod, len tak ze co tam je. Ak to je nieco co vobec necakas a od neznameho prijemcu a s debilnym predmetom tak to ani nemusis pozerat a mozes rovno zmazat, bude tam asi nejaka ruska modelka co nutne potrebuje 400$ na listok na vlak aby prisla sa s tebou ozenit, alebo nejaky princ zo zimbabwe co zdedil milion a chce ti ho dat :-D

neviem co myslis tym "gmail". Nahlad ti moze ukazat nejaky program. Ten program je co? Internetovy prehliadac? Tak si v prehliadaci vypni pdf plugin uz som to tusim pisal. Nejaka gmail app na mobile? Ta urcite windows vir nebude schopna spustit.
P.S. ked si videl nahlad tak predsa si uz si mohol precitat co v tom nahlade je, to uz je potom jedno ze ci to zmazes o 3sekundy alebo o 3hodiny

Neeee myslím gmail.com normálně. A tam ti to ukáže miniaturu. Víš jak to myslím? Prostě malý obrázek u přílohy. :D A takže malwarebytes už mám. Ted mohu se zeptat, jaká je oficiální stránka toho AdwCleaneru? je jich tam mnoho, tak at to mám z ofic. A když budu mít Aviru, Malwarebytesa AdwCleaner, tak nebude nějaký problém, když to bude spuštěné dohromady? A jinak děkuji za trpělivost, kterou se mnou máte. A jak si vypnu pdf plugin v Google Chrome? A stačí teda free verze Adwcleaneru a malwarebytes?

Nemozes sa spoliehat na antiviry a mysliet si ze si hura v bezpeci. Proste tie viry nemas spustat. Samo sa dnes uz vacsinou nic nespusti, ak mas aktualny prehliadac a pluginy, musel by si to stiahnut na disk a otvorit/spustit ty, a v pdf uz nebyvaju dnes snad viry to uz adobe snad poplatal tie zname diery. V chrome mas v nastaveniach tiez pluginy a mozno ich tam ide aj vypnut, nepouzivam chrome.
Riziko je stale v tom ze ludia maju nastavenie skryvanie pripon suborov a potom subor .pdf.exe vidia ako .pdf, a si muslia ze hura tak na to 2x kliknem.
S tymi MBAM a adwcleanerom spust kompletny scan, a potom ich deinstaluj a neries zbytocnosti. Zopakuj to zas ked sa ti bude chciet o mesiac alebo 3.

ach jo, že já ten thread vůbec četl.
normální je nemít a neinstalovat viry - jednoduché, ale pro jednobuněčné prvoky asi dodnes sci-fi.

místo toho se nechám poučovat od čehosi, co musí při každěm viru reinstalovat systém, protože se takové prkotiny neumí zbavit.
nemá zabezpečený systém, aby nebyl potravou pro viry. nečte manuál k odstranění. netuší, že normální pc má registry a má mít správce souborů. nikdy neslyšel o uživatelských právech a s nejpitomnějším prohlížečem leze na net jako absolutní správce.

před 10 lety jsem odešel z živě, abych nemusel dokola zbytečně řešit kecy bfu, na které odpovídala jen o málo méně primitivní lůza. nechci věřit, že cloud něčeho tak hloupého dorazil až sem a zasírá prostor, kde si já čtu.

máš problém? tak ho popiš.
máš problém o kterém víš prd a chceš o něm filosofovat? běž do prahy, do podolí, do prd..., ale neotravuj lidi, kteří už mají mateřskou školku za sebou.
naposled: nemáš nic k věci? na živě se ti bude líbit.