Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB rámeček k disku

Zdravím,
mám pravěký notebook s 20GB HDD (není SATA). Mám to na chatě a když je hnusně, koukám na tom na seriály.
Mám doma dostatečně velké 3.5" disky navíc a napadlo mě, že by se to dalo použít - tahat to přes osmigigové flešky je opruz.

Potřebuju něco, čím připojím 3.5" SATA disk do USB. Notebook má staré USB 1.1, na rychlosti (doma to natáhám rychle přes SATA) a vzhledem k použití na chatě ani ke vzhledu tedy netřeba přihlížet. Celou dobu budu u zásuvky.

Měl by někdo tip, jak co nejlevněji připojit disk přes USB?

Koukal jsem na CZC, ale nabídka mi přišla malá a drahá (asi jsem koukal na něco, co umí víc, než potřebuju?)

Díky za rady.

S 3,5" cihlami bych se vůbec neobtěžoval. To je tak pro zálohu "na věčné časy". Ideální bude 2,5" disk v USB rámečku. Je to skladné, lehké na přenos, hřeje minimálně. Jestli jsou ty 3,5" cihly ve 100% stavu, tak zálohy uložit na rozdílná místa. Pokud přetrvá požadavek na 3,5", tak je dobrý stacionární rámeček do 5,25" pozice skříně.