Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem COA Win 8 a 10 je stejné?

Dobrý den, zajímalo by mě, když si kluk s NB dovolil přejít z W8 Pro na W 10 Pro a je to déle jak měsíc, už nejde Downgrade, tak jsem se dočetl, že původní licence W8 Pro snad nezaniká, ale notebook je šíleně a stále pomalej, tak to chceme vrátit na W 8. To číslo co vidím v Keyfigeru ve W 10 bude platit opět i pro W 8? Předem děkuji za info.

K tomu ti môžem povedať asi toľko, že som mal notebook w8 (značku si už nepamätám) odišiel pevný disk a po nainštalovaní systému na nový sa neaktivoval. Kľúč v tabulke "MSDM" nebol. Jediné čo bolo, tak pekná nálepka W8, ktorá mi bola k hovnu. Inštalačka je určite správna, lebo pri iných notebookoch sa na kľúč ani nepýta.
Preto tak nejak predpokladám, že jediné miesto kde bolo číslo uložené, je záloha systému v recovery oddieli.

Ked kukam na https://www.asus.com/Notebooks/S56CM/specification s/ tak je mozne ze u teba vtedy v BIOSe bol este SLIC pre Win7 a vyrobca tam nejak cpal nejake upgrade na Win8, je to moc stary ntb. Ale nejaku licenciu to v biose malo. Z hlavy teraz neviem jak vypadala slic 2.1, tam nebolo cislo v biose, ale nejaky kluc a musel byt k tomu prislusny kluc potom aj v image Win (dalo by sa to asi najst cez google tie potrebne subory k tomu pre daneho vyrobcu)
P.S. alebo si mal v biose licenciu pro a medium normal, alebo nieco blbo.

Ja sa nepytam ci si nasiel kluc ale ci si nasiel tabulku MSDM (tam nie je len ten key ale aj digitalne podpisana nejaka hovadina licencia pre konkretnu verziu Win)
W8 nedovoluje iny sposob OEM aktivacie, urobili to tak schvalne, ptz tie stare sposoby sa dali lahko odrbat.
P.S. ale tak nech si ten kluc opise, ale vo W10 je tusim spolocny general key, W10 ma databazu HW tych updatovanych licencii na MS serveri.