Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formátování PC

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jak formátuji stolní PC. Mám celkem nový PC, ale začíná se mi nějak sekat, proto chci zkusit formátování. Mám Windows 10 (krabicová verze, v krabičce mám flash disk. Vím, že mi Windows v nastavení nabízí formátování do továrního nastavení, ale já bych to chtěl formátovat na čisto i s Windowsem. A v PC mám dva disky C, E. musí se formátovat oba? Budu rád za každou radu.

Kdyby se mi to povedlo formátovat, tak instalace probíhá tak, že dám do PC flash disk a bude tam nějaký průvodce instalací?

Jestli se nepletu v PC mám jen jeden disk (velikost 1 TB). Ale v Tento Počítač mám disky dva. C a E. Proč to tak je? a při formátování jak popisuješ se smaže jen ten disk C? Protože bych chtěl zformátovat i to E (nahrávam na něj hry atd...)

Mám celkem nový PC, ale začíná se mi nějak sekat

To sekání nemusí být zrovna vinou disku. Softvérově to máš v pořádku (jsou nainstalované všechny správné ovladače (chipset napřed), PC je odtrojanovaný, v msconfig - Po spuštění je jenom minimum programů, o kterých víš k čemu jsou)?