Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení HDD.

Dobrý den. Mám desku s připojením HDDisků sata, na desce je také možnost staršího připojení (široký dat. kabel) kdysi jsem ho využíval. Teď když starší HDD připojím, PC ho vůbec nevidí, ani ve správě disků není. Ptám se, 1: záleží na tom v jaké poloze je jumper, nebo musím něco přenastavit, tuším v biosu? 2: v jaké poloze musí ten jumper být, když chci na ten starší disk nahrát image s windows7? Děkuji za odpověď. :beer::beer::beer:

Poloha jumperu zavisi na konkretnom HDD a je to na nom nakreslene na nalepke. Ked je na kabli samotny tak ma byt v polohe Alone, alebo Master w/o slave, alebo ak disk take polohy nema tak normalne v polohe Master.
Poloha nezavisi od toho co na neho chces nahravat, ale od toho kolko zariadeni je na kabli.

V biose ma byt PATA controller povoleny, ak chces pouzivat PATA.

P.S. a disk moze byt trebars aj vadny, alebo si nezapojil napajaci kabel.