Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pravé ctrl

Dobrý den, mohu se zeptat, co ve Windows dělá pravé ctrl? A jestli třeba nevadí, že na tom mám na TeamSpeaku nastaveno mutování mikrofonu. Jako, jestli to něco mezitím ve Windows nedělá.

v kombinaci s dalšími klávesmi máte možnosť napríklad:

Ctrl+A	Vybrať všetko
Ctrl+B	Tučne
Ctrl+C	Kopíruj do schránky (Copy)
Ctrl+F	Nájsť
Ctrl+I	Kurzíva
Ctrl+N	Nový (nové okno, dokument, apod.)
Ctrl+O	Otvoriť
Ctrl+P	Tlač
Ctrl+S	Uložiť
Ctrl+U	Podtrhnutie (Underline)
Ctrl+V	Vložiť zo schránky (Paste)
Ctrl+W	Zavrieť okno
Ctrl+X	Presunúť výber do schránky (Cut)
Ctrl+Z	Vrátiť poslednú operáciu (Undo)
Ctrl+Esc	Otvorí Ponuku Štart
Ctrl+Alt+Delete	Otvorí Správcu úloh (v iných systémoch môže slúžiť na reštartovanie alebo otvorenie obrazovky ohľadom zabezpečenia)	Ctrl+Shift+Esc	Otvorí Správcu úloh v systémoch, kde vľavo spomínaná skratka vykonáva inú funkciu

jinak ctrl samo o sobe nic nedelá okrem jednej veci a to označenie kurzora, ale to len když držíš, když zmačkneš a pustíš tak to máš jak kdybys nestlačil takže pre TS to v poho môžeš použiť, ja taky používaš na mic práve ctrl.

Lavý ctrl a pravý ctrl má defaultne v OS nastavené to tak, že je vlastne jedno ktorú z nich použiješ, oboje sú akoby jedno a to isté tlačítko, podobne aj shift,.... líši sa to iba u alt a alt gr.... samozrejme klávesi sa dajú premapovať a preto je možné aby pravé ctrl robilo niečo iné než lavé, mne zmáčknutie samotného ctrl urobý toto:

[img=http://www.icreate.sk/wp-content/uploads/2015/10/obr3.png]http://www.icreate.sk/wp-content/uploads/2015/10/o br3.png[/img]