Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování HDD

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat jestli tu má někdo zkušenosti s klonováním disku.
Můj původní HDD asi brzo vyrazí na cestu do čipového nebe a tak bych chtěl vyzkoušet udělat kopii toho disku
Moje představa je asi taková, že koupím novej HDD zapojím do PC a pak přes nějakej program vytvořím klon.
Stávající HDD mám rozdělený na dva oddíly, jeden používaný na systém a programy typu winrar, cloneCD, přehrávače videí, steam klient, atd...
Na druhém oddílu jsou převážně nainstalované hry, filmy, obrázky, text. soubory atp...
Uměl by mi někdo poradit nějakej program kterým by šel HDD naklonovat tak aby bylo zachováno rozdělení oddílů na disku (tím myslím aby spolu ty oddíly spolupracovali tak jako teď.) moc tomuhle tématu nerozumím tak snad jsem to popsal dostatečně aby to šlo pochopit.
Předem děkuji za odpovědi.

Programov je plná prdel, stačí zadať do google tieto slová: clone disk.
čítať hádam vieš, zariaď sa podľa toho. Kompletný návod ako sa to robí, Ti tu nikto dávať nebude.
Hlavne si treba pred akýmkoľvek klonovaním všetko zálohovať, pre prípad, že sa niečo pokazí...

Nechtěl jsem průvodce od A do Z. šlo mi spíš jen o to že všude čtu o zálohování jednoho disku (nikde ani slovo o počtu oddílů na které je HDD rozdělen) a proto se ptám jak to je když mám 2 oddíly na jednom disku, Mám li na novém HDD vytvořit jeden oddíl a program si s tím poradí nebo mám už při formátování vytvořit opět dva oddíly, taky pokud budu zálohovat každý oddíl zvlášť jestli zůstanou provázané nainstalované programy. Proto jsem taky chtěl jestli by mi někdo neporadil program který to zvládne. Nemyslel jsem že bude takovej problém aby tu někdo napsal hale už jsem to dělal a měl jsem podobné rozdělení hdd jako ty, použil jsem program XY a funguje to...

Klonovanie urobi identicku kopiu disku.

Ked na zdrojom disku su dva (tri, styri...) oddiely, tak na novom disku budu tak isto.
"nebo mám už při formátování vytvořit opět dva oddíly "
Novy disk vobec nemusis formatovat, alebo rozdelovat na oddiely, stejne sa to pri klonovani zmaze a vytvori sa identicka struktura, ako je na zdrojovom disku.

k tomu chce zvážit smysl klonování / kopie / zálohy:
je velmi užitečný u nainstalovaného systému: windows a program files mají běžně do 40 gb.
je totálně nesmyslný u uživatelských souborů, ty se zálohují jinak, velikost může být stovky gb až nekonečno. taky proto většinou nepatří na systémový disk.