Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na čištění notebooku politého džusem

Zdravím,
mám starší notebook, na který jsem vylil džus. Vyndal jsem baterku a nechal na stole 2 dny, aby se to usušilo. Zapl jsem ho, ale některé klávesy nepíšou. Teď ho rozerbírám a chystám se všechno vyčistit.
Potřeboval bych radu ohledně toho, čím čistit komponenty (klávesnici, kablíky atd..).

Děkuji, Petr.

Vyndal jsem baterku

záleží, jak rychle: okamžitě je skoro pozdě.
viděl jsi ty brouky na plošácích notebuku? zpod některých nedosteneš ten džusový bordel už nikdy a ultrazvukovou čističku přiměřených rozměrů asi doma nemáš.
v nejlepším případě může být nalitý sajrajt jen do klávesnice. protože ani tam se zubním kartáčkem všude nedostaneš (nebo se ti nechce), mohla by to spravit nová klávesnice z ebay.

Doma to asi nevyčistíš,pokud nemáš ultrazvukovou nádobu. Amatérsky - kartáčkem ten lepkavý prevít ven nedostaneš,jen víc pokazíš. Nové klávesnice do NB jsou kolem 800.- Doporučuji vyměnit za novou.