Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GPU 2x4GB vs. 1x8GB? vybírám Grafickou kartu help pls

zdarec teď budu vypadat jako blb ale co je lepší? chcu kupovat gráfu a nevím co je lepší jesi 2x4GB GPU se spřežkou nebo jedna GPU 8GB? používám 2 monitory díky btw. pokud bych kupoval 4GB tak cenová relace jedné karty do 6k u 8GB do 12k chtěl bych si poskládat už trochu slušnej komp a ne takovou sviňu z dílů co mi kde zbude jak mám teď....případně kdyby byl nějakej tip na GPU budu rád :) ještě jednou díky

takhle že střelíš do PC 2 GPU není pro mě zádná novina mě spíš zajímá význam...jestli i když napíchnu oba monitory na jednu GPU tak to pojede líp nebo jestli si každej monitor bere ze své....v tom případě nechápu na co je tam ta komunikační spřežka.... páč jeden monitor používám normalně na hry a druhej na yt skype torrent apod
ok jako paměť se počítá v MHz dobře moje chyba ale zase takovej retard nejsu abych zaměnil ramky a GPU :)
na foto níže se mužeš podivat že to fakt neni nic neobvyklýho...

velikost pameti bajty nebo spise megabajty MB, gigabajty GB
rychlost pameti herz nebo spis MHz

graficke karty musi byt stejneho vyrobce a u NVidie je to SLI a u AMD Crossfire a oboji ma jine pozadavky na jednotlive GK

vyuziva se jedna graficka karta a napriklad i pamet na jedne grafice, ta druha je vypocetni, proste se na ni odesilaji data k vypoctu ve 3D rezimu

vzdy je lepsi koupit jednu vykonejsi grafickou kartu nez dve mene vykonne, cele SLI nebo Crossfire je tak trochu z nouze cnost, kdy si clovek prikoupi dalsi GK, aby zvysil vykon a usetril nebo potom u nejvykonejsich GK to proste jinak nejde nez dat dve vedle sebe, aby uzivatel ziskal jeste vice vykonu.