Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NZXT 450, z. deska nereaguje na HUB, ve kterém jsou zapojeny ventilátory

Ahoj,

koupil jsem NZXT Noctis 450, ale po zapojení HUBu na fany k základní desce, který je v case, není v Biosu vidět ani jeden ze 4 připojených ventilátorů. HUB je připojen PWM kabelem k MSI B150 GAMING PRO, do CPU_FAN2 4-pinového konektoru. Ventilátory tedy jednou na 100%. Má někdo s tíhmle zkušenost?
Fany jsou 3-pinové.

WIN10 HOME 64-bit
Intel i5 6500
Intel HD Graphics 530
8GB DDR4 2133MHz

Uvažuji o koupi jiné desky, třeba od ASUS, která by s HUBem uměla pracovat..

Díky za rady..

Popřípadě, můžete mi někdo doporučit 3-pinové tiché ventilátory, které jsou tiché ikdyž jedou na 100%? HUB je pouze pro 3pin fany, takže bych vyhodil ty již předinstalované fany a připojil tiché, nové. Regulovat by nešly, ale ačkoliv by jely na 100% nevěděl bych o nich.

Fan connectors can be classified as PWM (Pulse Width Modulation) Mode and
Voltage Mode. PWM Mode fan connectors provide constant 12V output and adjust fan
speed with speed control signal. Voltage Mode fan connectors control fan speed by
changing voltage. Therefore, when you plug a 3-pin (Non-PWM) fan to a PWM Mode
fan connector, the fan speed will be always maintained at 100%, and that could be
noisy.

Na základní desce je pět konektorů, k čemu je nějaký hub? Kupovat kvůli tomu novou základní desku snad nemá smysl komentovat.